To je to što me zanima!

Vlada uvodi posebne mjere zbog sramotnih incidenata na Danima srpske kulture?

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Isti neslužbeni izvori tvrde da je dogovoreno da policija i ostala nadležna tijela preventivno osiguravaju događanja u organizaciji srpske manjine, kako bi se spriječile eventualne provokacije i mogući izgredi
Vidi originalni članak

Vlada Republike Hrvatske odlučila je uvesti dodatne sigurnosne mjere nakon incidenata koji su se dogodili tijekom Dana srpske kulture u Splitu i Zagrebu. Naime, prema informacijama Indexa, koji se poziva na izvore iz Banskih dvora, pojačana prisutnost policije povezana je s dogovorom koji je nedavno postignut između Vlade i predstavnika srpske nacionalne manjine, a koji je uslijedio nakon incidenata u Splitu.

Isti neslužbeni izvori tvrde da je dogovoreno da policija i ostala nadležna tijela preventivno osiguravaju događanja u organizaciji srpske manjine, kako bi se spriječile eventualne provokacije i mogući izgredi.

PIŠE: TOMISLAV KLAUŠKI Žele biti žrtve i pravednici nakon obračuna s djecom i starcima. Sad traže pravdu

Podsjetimo, u Zagrebu se u petak navečer okupila skupina  od pedesetak do stotinjak maskiranih muškaraca, uglavnom mlađe dobi, za koje se pretpostavlja da su pripadnici Bad Blue Boysa. Pojavili su se ispred Srpskog kulturnog centra u Preradovićevoj ulici, gdje je bilo planirano otvorenje izložbe, očito u znak protivljenja održavanju Dana srpske kulture. Skupina je pjevala domoljubne pjesme "O Hrvatska, o Hrvatska, nezavisna država" i "Zovi, samo zovi", nakon čega su se razišli. Tijekom njihova odlaska policija je legitimirala dio sudionika, dok su neki privedeni u obližnjim ulicama.

Idi na 24sata

Komentari 66

  • Belina2731͏ 09.11.2025.

    Ako se želite malo nasmijati ubacite kamoćemo u Google i pogledajte 18 godina sramoćenja po hrvatskim portalima. kamoćemo je popravoslavlheni turcin. vucicev trol. Radi u njemackoj na bausteli a sef mu je Albanac pa je malo frustriran Hrvatskom. ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ​ ​​ ​​ ​ ​

  • Belina2731͏ 09.11.2025.

    *** Ako netko vidi rusku kujicu kamoćemo iz kragujevca u komentarima, recite mu da sam mu ulio vode u kućici. Kad dođe neka sam stavi lanac i nek ne laje. ***​ ​ ​ ​​​​ ​​ ​ ​​ ​​​

  • Qurcy Ban 08.11.2025.

    Zanimljivo kako se lažni domoljubi ponašaju kao oni koje “mrze”… i time rade direktnu štetu svojoj državi… kao domoljub smatram kako prosječan Hrvat nije na “tom” civilizacijskom nivou da se ponaša na ovakav način… doduše pitanje je spadam li u domoljube, jer ne mrzim nikoga, ne podržavam korupciju, plaćam ogromne poreze, nije mi nitko iz obitelji bio u partiji, išlo se u crkvu i na vjeronauk i u SFRJ i sl… 🤔

Komentiraj...
Vidi sve komentare