Bella Hadid (29) progovorila je o teškoj svakodnevici s lajmskom bolešću. Slavna manekenka na Instagramu je podijelila niz emotivnih objava u kojima je iskreno opisala fizičke i psihičke posljedice kronične bolesti.
Na početku objave objasnila je koliko joj je teško riječima opisati sve kroz što prolazi.
- Zastrašujuće je pokušavati objasniti bol, iscrpljenost, umor, tjeskobu, moždanu maglu, infekcije i traume. Sve to vodi do teške izolacije i depresije, posebno kada traje dugo - napisala je.
Dodala je kako je najteže to što daje sve od sebe da pronađe rješenje.
- Posebno kada pokušaš sve što možeš. Čitaš knjige, istražuješ simptome, pokušavaš sam pronaći odgovore. Tražiš pravi protokol, pravu rutinu, pravi tretman... Napokon imaš nekoliko dobrih dana i pomisliš da si uspio. A onda se pogoršanje vrati i odjednom se više ništa ne čini sigurnim - priznala je.
Zbog nepredvidivosti bolesti, kaže, često mora otkazivati planove jer nikada ne zna kako će se osjećati.
- Budiš se s tjeskobom koja već živi u tvom tijelu. Osjećaš fizičku bol prije nego što stopala dotaknu pod. I nekako ipak moraš pronaći snagu da preživiš još jedan dan u tijelu i umu koji su potpuno iscrpljeni - napisala je.
Manekenka je priznala da je s godinama naučila skrivati koliko joj je teško.
- Ponekad se čini nemogućim da netko to doista razumije, osim ako i sam nije prošao nešto slično ili nije volio nekoga tko jest - poručila je.
Istaknula je kako želi ohrabriti sve koji prolaze sličnu borbu.
- Postoji svjetlo, čak i ako ga danas ne možete vidjeti. Postoji nada - napisala je prije nego što je podijelila rečenicu koju često ponavlja sama sebi kada joj je najteže.
- Moram se podsjetiti da iscjeljenje nije linearno. Vjerujem da Bog pred nas stavlja samo ono što možemo nositi, čak i kada u tom trenutku ne razumijemo zašto. Vjerujem da postoji dublja svrha svih stvari u životu - dodala je.
Dodala je kako vjeruje da svaka teškoća ostavlja neku važnu lekciju.
- Svaka teškoća ostavlja nam lekciju, dublje suosjećanje ili snagu za koju nismo znali da je imamo. To nas vodi prema ljudima, mjestima i iskustvima koja danas imamo. Toliko sam zahvalna na životu, ali nije lako živjeti u tijelu koje ima više teških nego dobrih dana. Ponekad je teško pronaći radost, svrhu ili razlog čak i da izađem iz kuće... Ali nastavit ćemo pokušavati. Uvijek! - napisala je.
Objavu je zaključila emotivnom porukom svim pratiteljima koji se možda bore sa sličnim problemima.
- Voljeni ste. Potrebni ste. Vaš život ima svrhu. Prebrodit ćete svako razdoblje kroz koje vas život provede. Volimo vas i duboko vas čuvamo - poručila je.
Nakon toga objavila je i selfie na kojem plače te priznala da se ovaj put nikako ne uspijeva oporaviti.
- Ne mogu se otresti ovog pogoršanja. Spavala sam 11 sati i stalno ponovno zaspim - napisala je.
Dodala je da je prošla sve moguće terapije koje su joj preporučili liječnici, ali bez uspjeha.
- Odradila sam sve protokole svakog liječnika kojeg sam posjetila. I dalje ništa ne pomaže. U međuvremenu sam si dijagnosticirala još 12 bolesti, tako da je i to nešto - našalila se.
Otkrila je i da joj je običan odlazak do kuhinje predstavljao velik napor.
- Ostajem bez daha dok hodam do kuhinje. Mislim da mi nijedna moždana stanica danas ne radi, a ove dvije koje su ostale međusobno se svađaju. Ipak sam se uspjela otuširati bez da se onesvijestim. Ako znate, znate... Danas mi se to činilo kao golemo postignuće - napisala je.
Na kraju je na Instagram Storyju podijelila i dva videa kreatora sadržaja Olivera Georgea, koji kroz humor prikazuje svakodnevni život s kroničnom bolešću. U videima govori o stalnoj iscrpljenosti, nepredvidivim simptomima i izazovima s kojima se osobe koje žive s kroničnim bolestima suočavaju iz dana u dan.