Barakude svladale Francusku: Namučile se za treću pobjedu

Na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre hrvatski vaterpolisti pobijedili su Francusku rezultatom 13-10. Hrvatska nakon tri kola ima šest bodova, a sljedeću utakmicu igra s Rusijom

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Francusku s 13-10 (2-3, 3-2, 5-2, 3-3)  upisavši i treću pobjedu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre koji se igra u Rotterdamu.

POGLEDAJTE VIDEO: Hrvatska vaterpolska reprezentacija

Za razliku od uvjerljivih pobjeda protiv Rumunjske i Nizozemske, izabranici Ivice Tucka su imali puno teži posao protiv Francuza, koji su prvu četvrtinu dobili s 3-2, dok je na poluvremenu bilo 6-6.

Ključna je bila treća četvrtina, koju je Hrvatska dobila s 5-2, što su Barakude sačuvale u zadnjem periodu igre.

KONAČAN POPIS Barakude odlaze po Tokio i OI: Tucak vodi jednog igrača manje

Loren Fatović i Luka Bukić su postigli po tri gola, dok su Andro Bušlje i Maro Joković postigli po dva, a vratar Marko Bijač imao je 11 obrana. Francuze je predvodio Charles Cannone s tri gola.

U ostalim susretima iz naše skupine Rusija je pobijedila Njemačku sa 17-5, a Nizozemska Rumunjsku s 9-8.

IVICA TUCAK: 'Djelujemo moćno, favoriti smo'

Nakon tri kola vodi Hrvatska sa šest bodova, Rusija ima pet, a Nizozemska 4 boda. Prolazak u četvrtfinale izborit će četiri najbolje ekipe iz svake skupine, a podsjetimo plasman na OI u Tokiju izborit će tri najbolje reprezentacije s turnira u Rotterdamu.

U srijedu u 14.30 Hrvatska igra s Rusijom.