To je to što me zanima!

Dinamo godinama nije bio tako nisko na Uefinoj ljestvici. Šanse za izravan upad u LP sve manje

Zadnja tri poraza u Europskoj ligi jako su uzdrmali Dinamov europski koeficijent. Dugo godina nije bio tako nizak i "modri" se moraju trgnuti ako žele sanjati izravan plasman u Ligu prvaka
Vidi originalni članak

Dinamo je nakon dvije pobjede u Europskoj ligi potonuo te ostvario remi i tri poraza. U ta tri poteza teško je nastradao (Lille, Celta i Real Betis) te je ostao i bez koeficijenta koji se mogao pridodati u slučaju pozitivnog rezultata. "Modri" nikad nisu bili niže na Uefinoj ljestvici i to treba brinuti, ali izravan plasman u Ligu prvaka i dalje je moguć.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Dinamo je sada 54. momčad Europe s ukupnim koeficijentom 44.000. To je najlošiji plasman kluba od sezone 2017/18. kada su Zagrepčani bili na jako niskom 77. mjestu. Katastrofalni rezultati u Europi nakon pobjede nad Maccabijem pokazuju da je ova sezona najlošija za Dinamo u petogodišnjem ciklusu koji se gleda kada se uračunava koeficijent. Tako su "modre" na ljestvici preskočili PAOK i Victoria Plzen, a ako se ovako nastavi, pad bi mogao biti i veći.

Ipak, utjeha se nazire, ali nije lagano doći do nje. Dinamo se iduće sezone može direktno plasirati u Ligu prvaka, ali za to mu je potrebno ispuniti dva uvjeta. Prvi, i onaj najvažniji, je osvajanje naslova u HNL-u. Bez toga će Dinamova sezona biti debakl i to je primarni cilj za Kovačevićeve trupe. Drugi je da bude klub s najvećim koeficijentom koji je osvojio naslov. To je već malo teže.

Ispred Dinama su Rangersi, Olympiacos, Kopenhagen, Šahtar, Ferencvaroš i PAOK. Dinamo se mora nadati da nitko od ovih klubova ne osvoji domaće prvenstvo (najveća opasnost prijeti od Olympiacosa, Ferencvaroša i Šahtara) ili da nekog od njih prestigne po koeficijentu. Za to bi bilo idealno da pobijedi u zadnje dvije utakmice u Europi te da netko od spomenutih klubova kiksa, no prvo se Dinamo mora sabrati i početi igrati bolji nogomet.

Idi na 24sata

Komentari 19

  • moja cetina 14.12.2025.

    Bravo nounarčiću!Koje ti krokodilske suze liješ zbog Dinama!Molim te nemoj nas više braniti .Uhvati se priče o aydugu,reki i njihovim šansama za LP.

  • Kajkajkaj2 12.12.2025.

    Prvotimci na klupa,neka igra rezervna momčad garant bi bolji bili.

  • sunčece 12.12.2025.

    Ma kakav izravan upad u LP ??? Pa otvorite več jednom oči i realno progledajte stvari . Dinamo i čitava NHL je več neko vreme šaka jada .

Komentiraj...
Vidi sve komentare