To je to što me zanima!

Šteta za Ivana: Dodig i Melo u finalu izgubili od braće Bryan

U finalu parova na Wimbledonu Ivan Dodig i Marcelo Melo izgubili su od braće Bryan sa 3-6, 6-3, 6-4, 6-4. Amerikancima je to već rekordni 15. Grand Slam naslov
Vidi originalni članak

Ivan Dodig ipak će pričekati na prvi naslov na Grand Slam turnirima. 

U finalu parova na Wimbledonu zajedno s Brazilcem Marcelom Melom izgubio je od američke kombinacije, braće Mikea i Boba Bryana sa 3-6, 6-3, 6-4, 6-4.

To je 15. naslov za američki par na Grand Slam turnirima. A kako je meč počeo, činilo se da možda neće tako završiti. Naime, Dodig i Melo su fantastično otvorili meč i poveli 4-0. Do kraja prvog seta Amerikanci su uspjeli jednom oduzeti servis hrvatsko-brazilskom paru, ali više od toga nisu mogli te su Dodig i Melo dobili set 6-3.

Ipak, već na početku drugog seta braća Bryan oduzeli su servis našem paru, a kako do kraja seta nije bilo nijednog 'breaka' Amerikanci su izjednačili na 1-1 u setovima. Drugi set dobili su 6-3.

Braći Bryan jedan 'break' bio je dovoljan i u sljedeće dva seta, koja su dobili sa 6-4, te tako osvojili naslov na Wimbledonu.

Live:

Četvrti set: 4-6

>>> Gotovo je. Ivan Dodig još će pričekati na prvi naslov na Grand Slam turnirima. Bob Bryan sigurno je odservirao i američki par dobio je četvrti set sa 6-4. To je ujedno značilo i veliko slavlje za njih te ukupno pobjedu sa 3-1 u setovima. To im je ukupno 15. naslov na Grand Slam turnirima.

>>> Servisi su se držali do 9. gema kada je servirao Ivan Dodig. Braća Bryan došli su do break lopte koju su iskoristili i poveli 5-4. Bob Bryan, koji u posljednja tri servis gema nije izgubio ni poen, servirat će za meč i naslov u Wimbledonu.

>>> Nakon što su odigrana četiri gema u četvrtom setu oba para čvrsto drže svoj servis te je rezultat 2-2.

Treći set: 4-6

>>> Jedan break bio je dovoljan braći Bryan da uzmu treći set. Napravili su break u trećem gemu i nakon toga čvrsto držali servis te uzeli set sa 6-4.

>>> Dodig i Melo izgubili su servis pri rezultatu 1-1, te će se sada potruditi da uzmi servis braći Bryan kako bi se vratili u set. U 4. gemu nisu imali nikakvu šansu i Amerikanci vode 3-1.

Drugi set: 3-6

>>>  Nakon što su Dodig i Melo na početku seta izgubili servis, oba para čvrsto su držala servis do kraja. Tako je drugi set otišao na stranu braće Bryan sa 6-3.

>>> Nije dobro počelo za Dodiga i Mela u drugom setu. Braća Bryan oduzela su im servis te se hrvatsko-brazilski par našao u zaostatku 2-0.

Prvi set: 6-3

>>>Dodig i Melo osvojili su prvi set sa 6-3. Ivan je servirao u gemu koji je hrvatsko-brazilskoj kombinaciji donio prvi set. Prepustili su Amerikancima tek dva poena u tom gemu i potpuno zasluženo osvojili prvi set.

>>> Braća Bryan oduzeli su servis Melu i smanjili zaostatak na 5-2.

>>> Dodig i Melo djeluju fantastično u finalu. Nakon što su još jednom uzeli servis braći Bryan vode i 4-0 i vrlo su blizu osvajanja prvog seta.

>>> Dodig i Melo nisu mogli zamisliti bolji početak meča. Uz odličnu igru Ivana oduzeli su servis braći Bryan i poveli 2-0.

>>> Počeo je meč na Centralnom terenu u Wimbledonu. Meč je servisom otvorio Dodig. Hrvatsko-brazilski par nije imao većih problema, Amerikancima su dali tek jedan poen i poveli 1-0.

Idi na 24sata

Komentari 52

  • vuk2011 06.07.2013.

    Ma vid,vid!! Jel opet to ustaški grb na dresu!!!!

  • nešto123 06.07.2013.

    nema veze svaka čast dodigu na ovogodišnjem Wimbeldonu više sreće ovom paru drugi put a 2. na najvećem grand slemu je ODLIČAN rezultat!!

  • ropee 23 06.07.2013.

    Svaka čast Ivane i Melo , doći do finala nije lako i to je jedan veliki uspjeh .

Komentiraj...
Vidi sve komentare