Hrvatice čudesnim preokretom potopile Srbiju! U četvrtfinalu su Europskog prvenstva

Manje od 10 minuta prije kraja Hrvatska je gubila 4-7. Onda je potegla Kiara Brnetić topom iz daljine, gol naše liječnice bio je taj koji nas je pokrenuo, dao nam krila. Pobjeda nas dijeli do Svjetskog prvenstva

Hrvatske vaterpolistice u četvrtfinalu su Europskog prvenstva! Barakudice su preplivale Srbiju (11-8) i ušle među najboljih osam reprezentacija Europe. Novi sjajan uspjeh naših mladih djevojki (10 ih je mlađe od 20 godina (!)), drugi puta zaredom na europskim prvenstvima. U Splitu su također bile među osam, završile su i na osmome mjestu.

Nepunih godinu i pol dana poslije u Eindhovenu... Pa nije izgledalo da će opet dobiti takvu priliku. U najvažnijoj utakmici turnira Srbija, koja je u osminu finala stigla iz Divizije II, izgledala je kao reprezentacija koja će doplivati do četvrtfinala. Vodile su Srpkinje 7-4 manje od deset minuta prije kraja, djelovale bolje, uigranije, brže, tečnije...

Ali, onda je konačno krenula Hrvatska. Potegla je Kiara Brnetić topom iz daljine, gol naše liječnice u 23. minuti bio je taj koji nas je pokrenuo, dao nam krila. U idućem napadu zabila je kapetanica Ivana Butić, pa početkom zadnje dionice i njena mlađa sestra Jelena. Sustigli smo susjede konačno, a onda točno šest minuta prije kraja, konačno i prestigli. Iva Rožić otplivala je u kontru i pogodila za 8-7.

VIDEO Ako ste se ikad pitali... Evo što vaterpolistice rade ispod vode! 'BARAKUDICE' NA EURU Liječnica u bazenu: S Hrvatskom želim na SP i postati kirurginja

Latica Medvešek u tim je trenucima bila kolosalna na hrvatskom golu, teško je više išta prolazilo iza nje. Kada je četvrti i  zadnji gol konačno zabila Milićević, najbolja igračica Srbije, odgovorila je Jelena Butić. Samo joj je 16 godina, ali kakav je lob pogodila za 9-8... Čudo!

Pa opet Iva Rožić, gol za... Pobjedu! Za 10-8, minutu i 18 sekundi prije kraja. Pa još jednom za kraj s pet metara Jelena Butić, njen četvrti gol. Hrvatska ide u četvrtfinale! U kojem će, možemo to odmah i najaviti kao i za tri poraza u uvodnoj skupini, sutra (16.00), u petoj utakmici u pet dana (?), na ulasku u polufinale čestitati Španjolkama, koje su druga galaksija. No, samo jedna pobjeda Hrvatsku dijelu od nama nove galaksije ženskog vaterpola - Svjetskog prvenstva! Bude li sedme, Hrvatska će prvi puta igrati na SP-u za vaterpolistice. E, to bi bila senzacija.

Hrvatska - Srbija 11-8 (2-3, 2-3, 2-1, 5-1)

Medvešek (8 obrana), Trojan; Medić, Alamat, J. Butić 4, M. Butić 1, Skelin, Brnetić 3, Glas, Rožić 2, I. Butić 1, Barišić, Kangler