Hrvatska odličnom igrom u nastavku 'razbila ' Belgijce...

Ponovno nismo bili pravi u prvom poluvremenu, što su Belgijanci iskoristili i na odmor otišli s prednošću od 39-34. Ipak, u nastavku smo proigrali i uvjerljivo dobili

Nakon dva uvjerljiva poraza na pripremnom turniru u Turskoj od Srbije (88-71) i domaćina (81-52), košarkaši Hrvatske napokon su pobijedili. U utakmici za treće mjesto odličnom igrom u nastavku 'razbili' smo Belgiju 77-55.

Ponovno nismo bili pravi u prvom poluvremenu, što su Belgijanci iskoristili i na odmor nakon prvih 20 minuta otišli s prednošću od 39-34.

Ipak, u trećoj četvrtini odigrali smo fantastičnu obranu, primili samo šest koševa, zabili 27 te otišli na 16 koševa prednosti (61-45).

U posljednjoj četvrtini tu smo prednost još povećali za konačnih plus 22 (77-55).

Najefikasniji kod Hrvatske bili su Dario Šarić sa 16 i Luka Žorić sa 13 koševa, dok je Roel Moors za Belgiju zabio 11 koševa.

Bila je to posljednja provjera Hrvatske uoči Eurobasketa u Sloveniji koji počinje 4. rujna. Završne pripreme naši košarkaši odradit će u Crikvenici.

Izabranici Jasmina Repeše su u skupini C zajedno sa Španjolskom, Gruzijom, Poljskom, Slovenijom i Češkom.