Kao Parlov: Filip Hrgović (18) postao svjetski prvak

Mlada boksačka nada Filip Hrgović (18) postao je drugi hrvatski boksač nakon Mate Parlova koji je osvojio naslov svjetskog boksačkog prvaka

Zagrepčanin Filip Hrgović osvojio je svjetsku zlatnu juniorsku medalju u superteškoj kategoriji (plus 91) u Bakuu. Pobijedio je u finalu Francuza Tonyja Yoku 7-4. U Azerbajdžanu je 197 centimetara visok boksač skoro ostao bez najsjajnije medalje jer su mu suci zabranili nastup zbog pogoršane ozljede arkade zadobiven još prije, na prvenstvu Hrvatske u Omišlju. Njegov trener Dalibor Čibarić uložio je žalbu, a nakon toga je zajamčio da može u ring. Iz boksačkog kluba Leonardo Pijetraj u posljednje vrijeme stižu dobri rezultati. Njegov klupski kolega Dino Mansour prošle je godine u istoj kategoriji osvojio naslov europskog juniorskog prvaka.
- Sada su njih dvojica juniorski šampioni i najveći talenti na svijetu u superteškoj kategoriji, pa je valjda sada svima jasno kakvu vrijednost i potencijal imamo u Filipu i Dini - kazao je hrvatski izbornik Leonardo  Pijetraj.