Kek i društvo izgubili bitne bodove: Cipar srušio Slovence!

Prvo ime utakmice bio je veznjak Ioannis Pittas koji je u 42. pobjegao svojem čuvaru i matirao Jana Oblaka za sveopće slavlje na ciparskoj klupi te prvu pobjedu

Slovenija je nakon slavlja (1-0) protiv Hrvatske u Stožicama mislila da slijede nešto lakši ispiti, ali ih je nakon poraza (2-1) u Rusiji danas šokirao Cipar (1-0)!

S MINIMALNIH 1-0 'Vatreni' golom Pašalića srušili Cipar i došli do prve pobjede

Prvo ime utakmice bio je veznjak Ioannis Pittas koji je u 42. pobjegao svojem čuvaru i matirao Jana Oblaka za sveopće slavlje na ciparskoj klupi, a do drugog gola je mogao pred sam kraj utakmice kad su se Slovenci u potpunosti otvorili, ali je njegov jedan udarac obranio Oblak, dok je drugi bio zamalo neprecizan.

Ciprani još jednom pokazali što znači organizirana i momčad u kojoj svi 'ginu jedni za druge'. Slovenci su mogli do izjednačenja u 76. minuti, ali je udarac Domena Crnigoja otišao desno od gola.

SVJESTAN MOĆI 'VATRENIH' Izbornik Cipra: 'Rezultat protiv Slovenije ne oslikava pravu snagu hrvatske reprezentacije'

'Zmajčeki' su tako porazom ozbiljno ugrozili svoje šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru sljedeće godine.

Cipar je, barem privremeno, zasjeo na 2. mjesto s 4 boda, dok je Slovenija pala na 4. mjesto grupe H.

Srbija je nakon domaće pobjede protiv Irske i famoznog remija s Portugalom pobijedila Azerbejdžan u gostima 2-1. Napadač Fulhama Aleksandar Mitrović doveo je 'orlove' u prednost u 16. minuti. Makhmudov je u 59. poravnao rezultat iz penala da bi Mitrović drugim golom u 81. minuti donio sva tri boda svojoj reprezentaciji.