'Mladi smo, platili smo školu protiv svjetskih viceprvaka'

Kladionice su ih vidjele kao blage favorite, kada su izašli sastavi sat i pol prije početka utakmice mrvicu i veće, ali Švicarci su prvi put u povijesti izgubili od Hrvatske (1-2).

POGLEDAJTE VIDEO: Dalić najavljuje utakmice u listopadu

- Mlada Švicarska platila je školu protiv Hrvata - piše švicarski Sport.

KAKO SU IGRALI Mario, baš si bio hrvatski 'paša'

Deset godina Švicarska nije izgubila u St. Gallenu gdje je zadnji pobijedio Urugvaj, a sada i Hrvatska premda nije tako izgledalo nakon pola sata kada je domaćin poveo preko Marija Gavranovića, a Hrvatska nije pokazala ništa.

Međutim, sjajna akcija u 42. minuti vratila je Hrvatsku u igru zahvaljujući egzekutoru Brekalu, a u drugom dijelu, osim uvodne šanse Lotomba, Švicarci su potpuno pali i Hrvatska ih je dokrajčila u 66. minuti Pašalićevim prvijencem.

- Izgubili smo od viceprvaka svijeta - konstatirao je 20minuten.

Švicarcima sada slijede dva teška izazova, za tri dana u Španjolskoj, a potom u Njemačkoj. Pa... Sretno im!