Na aerodromu u Barcelonu, Xavi je saznao da je njegova viza stavljena na odgodu zato što je tri puta u posljednjih pet godina posjetio Iran
Nogometaši Barcelone odletjeli su na pripreme u Sjedinjene Američke Države bez svog trenera Xavija Hernandeza, kojemu je zabranjen ulazak u tu državu.
POGLEDAJTE VIDEO:
Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Video: KanalRi
Naime, na aerodromu u Barceloni je saznao da je njegova viza stavljena na odgodu zato što je tri puta u posljednjih pet godina posjetio Iran, državu s kojom SAD ima poljuljane diplomatske odnose.
Foto: Kai Pfaffenbach/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL
Xavi će morati američkoj ambasadi u Španjolskoj dostaviti dodatnu dokumentaciju kojom će obrazložiti razloge svojih posjeta Iranu, iako je jasno kao dan da je u tu državu putovao isključivo iz nogometnih razloga. Prvo kao igrač, a kasnije i kao trener katarskog Al Sadda.
POTVRDIO ROMANO
Pao je dogovor! Lewandowski u Barceloni za 50 milijuna eura
Podsjetimo, na njegovom se spisku za američku turneju nisu našla imena Riquija Puiga, Samuela Umtitija, Oscara Mingueze, Neta i Martina Braithwaitea. Uoči nove sezone, Xavi ih je otpisao.
Foto: John Walton/Press Association/POOL/Reuters/Pixsell
U sklopu američke turneje odigrat će se i 'El Classico' u Las Vegasu 24. srpnja. Iako će to biti nominalno prijateljska utakmica, jasno je da će biti povišenih tenzija između najvećih rivala. Podsjetimo, prvi prijateljski El Clasico nakon čak 26 godina Barca i Real odigrali su u Miamiju 2017. godine.
SLIJEDI POTPIS UGOVORA
Doznajemo: Igrač Barce stiže u HNL, već je sletio u Hrvatsku!