Toma Bašić glavom postigao ligaški prvijenac za Bordeaux

Mladi hrvatski reprezentativac Toma Bašić postigao je ligaški prvijenac za Bordeaux u susretu protiv Toulousea, a to mu je ukupno drugi gol u sezoni (jedan zabio i u kupu). Bordeaux je pobijedio 2-1

Bravo Toma!

Bivši igrač Hajduka i mladi reprezentativac Hrvatske Toma Bašić postigao je ligaški prvijenac u susretu 25. kola Ligue 1 između Bordeauxa i Toulousea.

Veznjak je poentirao već u 2. minuti za 1-0 nakon lijepog ubačaja s lijeve strane, a asistirao mu je François Kamano. Bašić se lijepo ubacio iza braniča koji ga nije imao pod kontrolom i pogodio glavom.

Tomi Bašiću je to drugi gol u sezoni, jedan je zabio i u kupu, a ove sezone odigrao je 13 utakmica u Francuskoj.

Gosti su izjednačili golom Yannicka Cahuzaca, ali je iskusni Jimmy Briand izvukao Bordeaux golom u 82. minuti. Toma Bašić je igrao do 90. minute kada je umjesto njega ušao Yacine Adli.

Bašićevi 'žirondinci' su pobjedom skočili na 13. mjesto s 31 bod i prekinuli neugodan niz od tri poraza, a Toulouse je ostao 15. s 27 bodova.