To je to što me zanima!

Engleska - Gana 0-0: Kaos u hrvatskoj grupi! Afrikanci uzeli veliki bod i zakomplicirali sve

Šok u Bostonu! Engleska i Gana odigrale su blijedih 0-0, a Englezi su promašili nemoguće u završnici
Vidi originalni članak

U susretu 2. kola skupine L na Svjetskom nogometnom prvenstvu, u kojoj se natječe i Hrvatska, Engleska i Gana su u Bostonu igrale 0-0. Bezidejna Engleska imala je gotovo dvije trećine vremena loptu u svom posjedu, ali nije pronalazila rješenje za gustu obranu Gane koja se od samog početka susreta postavila tako da igra na bod. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Koliko je slaba bila predstava oba sastava u prvom poluvremenu pokazuje i podatak kako nije upućen niti jedan udarac u okvir gola. Štoviše, Gana nije niti jednom niti zaprijetila Pickfordu.

U nastavku je utakmica bila puno življa, a gotovo je nevjerojatno kako Engleska nije zabila u 86. minuti. Prvo je Asare obranio udarac Sake, u nastavku akcije uslijedio je ubačaj na peterac gdje je najviši u skoku bio O'Reilly, ali je pogodio gredu, na odbijanac je najbrže reagirao Kane no s pet je metara poslao loptu preko gola.

Engleska i Gana nakon dva odigrana susreta imaju po četiri boda. Slijede Panama i Hrvatska bez bodova, ali koje će svoj susret 2. kola igrati od 1 sat u Torontu. U zadnjem, 3. kolu 27. lipnja igrat će Hrvatska i Gana te Engleska i Panama.

Idi na 24sata

Komentari 160

  • valmet 24.06.2026.

    nazalost mi smo daleko od Rusije 2018 i Qatara 2022....pogledajte Europsko 2024 gdje je Dalija ispao u grupi , igrao nerijeseno s Albanijom...smijesan izbornik kojeg je sreca pomazila na penalima i imao je zlatnu generaciju...pojma covjek nema o taktici , o analizi utakmica o otprilike nicemu...ali ga se drzi uz masnu placu ...zasto nikada se stranac ne uzme za izbornika? Kome idu novci preko HNS-a? Modric i Kovacic u vezi a Pongracic i Sutalo u obrani a na klupi Erlic , Caleta Car i Vuskovic....NEVJEROVATNO COVJEK NE ZNA toliko da boli! Vec nas je pripremio na presici s rijecima "prevelika ocekivanja" znaci totalno neznanje...ispadanje vec veceras ili nerijeseno i onda "kalkulacije s Ganom" koja po veceras vidjenom ce nas glatko pomest 3:0 ....UZAS od izbornika i strucnog stozera i u dobrom dijelu rostera igraca dok je strategija totalni promasaj....

  • Logčno 24.06.2026.

    Ne razumijem ovaj idhiotski naslov: 'Afrikanci uzeli veliki bod i zakomplicirali sve' !?? Šta je tu zakomplicirano, posebice za nas ? Trebamo dobiti 2 utakmice i sve je rješeno. Ako nismo sposobni pobijediti Panamu i Ganu, e onda i ne zaslužujemo prolaz dalje .... jednostavno.

  • CROAT95 24.06.2026.

    Sad je jasno koliko smo lose obrambeno odigrali protiv engleza! Hrvatska uvijek mora biti agresivnija od protivnika, gristi i umrijeti na terenu za nasu domovinu druge opcije nema 🇭🇷

Komentiraj...
Vidi sve komentare