VIDEO On je poput vina! Džeko ispisao povijest Lige prvaka i izjednačio se s Lukom Modrićem

Bosanskohercegovački napadač zabio je za vodstvo Intera protiv Milana već u osmoj minuti. S 37 godina i 54 dana izjednačio se s Modrićem kao peti najstariji strijelac u povijesti Ligi prvaka

Napadač Intera Edin Džeko ispisao je povijest u prvom polufinalu Lige prvaka protiv Milana. U pobjedi 2-0 'nerrazzurija' Džeko je postao  drugi najstariji igrač koji je zabio u polufinalu Lige prvaka  sa 37 godina i 54 dana.

Rekorder je i dalje Velšanin Ryan Giggs koji se upisao među strijelce sa 37 godina i 148 dana u travnju 2011. u pobjedi Manchester Uniteda 2-0 protiv Schalkea. Na trećem mjestu je Phillip Cocu (34 godine i 187 dana), a zatim slijedi Xabi Alonso (34godine i 160 dana).

Džeko se izjednačio i s hrvatskim nogometašem Lukom Modrićem na petom mjestu najstarijih strijelaca u povijesti Lige prvaka.

OBOŽAVA NOGOMET FOTO Novak uz legende Milana na Derbyju della Madonnina NISU BILI ZADOVOLJNI Španjolci loše ocijenili Modrića, gori od njega samo jedan 'kralj'

Blitzkrieg Intera skoro rekord

Korak do rekorda došao je i Inter koji je poveo 2-0 nakon svega 10 minuta i 16 sekundi igre. To je treće najbrže vodstvo 2-0 u nekom od polufinala Lige prvaka.

SPORNA SITUACIJA Lopta je bila vani prije nego što je City zabio gol: Evo zašto VAR soba nije reagirala i poništila ga

Rekord drži Juventus koji je 1999. poveo protiv Manchester United sa 2-0 nakon 10 minuta i 15 sekundi igre, a oba gola je zabio Pippo Inzaghi (6', 11'). Međutim, 'Crveni vragovi' u nastavku su utakmice zabili tri gola za pobjedu 3-2 i plasman u finale nakon što je prvi susret na Old Traffordu završio 1-1.

Deset minuta i 15 sekundi za dva gola trebala su i Manchester Unitedu protiv Arsenala u uzvratnom susretu polufinala 2009.

Park Ji-sung je zabio u osmoj, a Cristiano Ronaldo u 11. minuti. Manchester United je slavio sa 3-1 nakon što je u prvom susretu pobijedio sa 1-0. Međutim, u finalu je izgubio od Barcelone (0-2).