Komentari 17

VIDEO On je poput vina! Džeko ispisao povijest Lige prvaka i izjednačio se s Lukom Modrićem

3

Bosanskohercegovački napadač zabio je za vodstvo Intera protiv Milana već u osmoj minuti. S 37 godina i 54 dana izjednačio se s Modrićem kao peti najstariji strijelac u povijesti Ligi prvaka

Napadač Intera Edin Džeko ispisao je povijest u prvom polufinalu Lige prvaka protiv Milana. U pobjedi 2-0 'nerrazzurija' Džeko je postao  drugi najstariji igrač koji je zabio u polufinalu Lige prvaka  sa 37 godina i 54 dana.

Rekorder je i dalje Velšanin Ryan Giggs koji se upisao među strijelce sa 37 godina i 148 dana u travnju 2011. u pobjedi Manchester Uniteda 2-0 protiv Schalkea. Na trećem mjestu je Phillip Cocu (34 godine i 187 dana), a zatim slijedi Xabi Alonso (34godine i 160 dana).

Džeko se izjednačio i s hrvatskim nogometašem Lukom Modrićem na petom mjestu najstarijih strijelaca u povijesti Lige prvaka.

Blitzkrieg Intera skoro rekord

Korak do rekorda došao je i Inter koji je poveo 2-0 nakon svega 10 minuta i 16 sekundi igre. To je treće najbrže vodstvo 2-0 u nekom od polufinala Lige prvaka.

Lopta je bila vani prije nego što je City zabio gol: Evo zašto VAR soba nije reagirala i poništila ga

Rekord drži Juventus koji je 1999. poveo protiv Manchester United sa 2-0 nakon 10 minuta i 15 sekundi igre, a oba gola je zabio Pippo Inzaghi (6', 11'). Međutim, 'Crveni vragovi' u nastavku su utakmice zabili tri gola za pobjedu 3-2 i plasman u finale nakon što je prvi susret na Old Traffordu završio 1-1.

Deset minuta i 15 sekundi za dva gola trebala su i Manchester Unitedu protiv Arsenala u uzvratnom susretu polufinala 2009.

Park Ji-sung je zabio u osmoj, a Cristiano Ronaldo u 11. minuti. Manchester United je slavio sa 3-1 nakon što je u prvom susretu pobijedio sa 1-0. Međutim, u finalu je izgubio od Barcelone (0-2).