To je to što me zanima!

Sabor danas neće glasovati o Ustavnom sudu! Na odluku ćemo pričekati barem 2 tjedna...

Predsjednik nadležnog Odbora za Ustav Ivan Malenica (HDZ) najavio je da bi se o Ustavnom sudu moglo glasati za dva tjedna.
Vidi originalni članak

Hrvatski sabor u četvrtak neće glasati o izboru trojice predloženih kandidata za suce Ustavnog suda, naime, ta točka nije uvrštena u plan današnjeg glasovanja, a predsjednik nadležnog Odbora za Ustav Ivan Malenica (HDZ) najavio je da bi se o Ustavnom sudu moglo glasati za dva tjedna.

Saborska rasprava o tome održana je u srijedu, nakon što je vladajuća većina na sjednici Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav predložila kandidate Željka Pajalića, Mladena Sučevića i Gorana Selanca.  Oporbeni SDP i Možemo poručili su u srijedu u raspravi da neće sudjelovati u izboru po modelu ucjene i ultimatuma vladajućih, dok su iz HDZ-a uzvratili kako je oporba ta koja opstruira izbor ustavnih sudaca i predsjednika Vrhovnog suda.

O USTAVNOM SUDU Siniša Hajdaš Dončić prozvao Plenkovića: 'Sve želi po svom'

Predsjednik nadležnog Odbora za Ustav Ivan Malenica (HDZ) najavio je da bi se o Ustavnom sudu moglo glasati za dva tjedna.

''Prvo sljedeće glasanje je u tjednu kada Sabor nakon stanke počinje s radom, od 11. do 15.svibnja. Vjerujem da će do tada doći prijedlog predsjednika Republike za Vrhovni sud i da će se steći uvjeti da se glasa za predsjednika, odnosno predsjednicu Vrhovnog suda, ali i za ustavne suce'', izjavio je Malenica za HRT.

PREMIJER SE OBRUŠIO NA OPORBU Plenković udario po oporbi zbog ustavnih sudaca: 'Moj sin Ivan (4) bi bio bolji pregovarač...'

S obzirom da, prema izjavama oporbe, nema dvotrećinske većine za kandidate Ustavnog suda, ta točka nije uvrštena u današnji plan glasovanja.

 Javni poziv za suce Ustavnog suda ponovit će se ukoliko predloženi kandidati budu odbijeni na glasovanju.

Idi na 24sata

Komentari 5

  • fotez 30.04.2026.

    Ja mislim da je HDZ predložio g. benčić da bi bilo danas glasanje jer sdp nisu važni stručni ljudi nego podobni pa makar studirali do svoje pedesete ili one ustavne sutkinje koje je predložio prije sdp koje imaju kak se meni čini samo kumrovečku školu jer u toj stranci je večina s tom školom e to su prave ustavne sutkinje

  • Vatreni84 30.04.2026.

    Treba i odmoriti. Kao da broje ljude po gradovima. Niškoristi od niti jednoga

  • Modro more 30.04.2026.

    Koliko ih ovo ima u Saboru, ko bi i glasao.

Komentiraj...
Vidi sve komentare