To je to što me zanima!

Užas u zagrebačkom domu za starije: Krao novac pokojne i još jedne korisnice, uhitili su ga

Odgovorna osoba zagrebačkog doma za starije osumnjičena je za krađu ukupno 7.200 eura s računa dviju korisnica. Iskoristio je njihov osobni PIN i pristup mobitelu, a novac prebacio na vlastite račune
Vidi originalni članak

Zagrebačka policija nakon istrage je uhitila 34-godišnjaka kojeg sumnjiče da je nakon smrti korisnice doma za starije zlorabio činjenicu da su mu bile dostupne njezine osobne stvari, uključujući bankovnu karticu i PIN broj. Samo nekoliko dana nakon njene smrti, u prosincu 2023. godine, u dva je navrata s bankomata podignuo ukupno 1400 eura, koje je potom zadržao za osobne potrebe.

PREVARA U ZAGREBU 'Bankarica' uvjeravala starije žene da imaju krivotvoreni novac. Ukrala oko 36.200 eura

No to nije bio jedini slučaj, navode. Policija sumnja da je isti muškarac u rujnu ove godine zlouporabio povjerenje još jedne korisnice. Prilikom prijema 83-godišnje žene u dom, zatražio je njen mobitel i rekao kako će ga spremiti u sef. Od članova njezine obitelji pritom je zatražio i lozinku za otključavanje mobitela, pravdajući to „uobičajenom praksom“ zbog navodno slabijeg pamćenja starijih korisnika.

Nakon što su mu članovi obitelji dali tražene podatke, osumnjičeni je u razdoblju od 14. do 16. rujna 2025. više puta otključavao mobitel korisnice i putem aplikacije za mobilno bankarstvo s njezinog računa prebacio ukupno 5.800 eura na vlastiti korisnički račun otvoren u aplikaciji za primanje i slanje novca.

POLICIJA JE UHITILA Djevojka (22) mjesecima krala po Zagrebu: Meta su joj bili stariji građani u tramvajima

Nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja, 34-godišnjak je predan pritvorskom nadzorniku, a protiv njega je podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.

Idi na 24sata

Komentari 13

  • lt 15.10.2025.

    Treba zatvoriti te domove pothitno pogotovo ove obiteljske domove ,tu cjepsju svakom ko je došao ,,svi ostanu kratkih rukava ,ima onih koji su imali prije štale i voze gnjoj nasred dvorišta ,tu su sad domovi ,ma možete onda zamisliti kakvo je stanje ,u takvim domovima ,,pogotovo negdje na selu ,,

  • lt 15.10.2025.

    Vlasnici domova kradu ,na veliko to sam iskusila ,mome ocu uzela sav novac sa računa ,,koji nije bio njezin abza dom je on imao plaćati posebno ,,uzela je ono što nije smjela tužba slijedi ide na državni vrh zakona ako treba

  • Rhcpdj 15.10.2025.

    Nije užas nego krađa

Komentiraj...
Vidi sve komentare