Brazilci se nisu ni oznojili, naši ključni igrači bez ikakva odmora

Dalić na Svjetskom prvenstvu nije dao ni minute dvojici golmana, četvorici braniča i dvojici mladih veznjaka, dok je brazilski izbornik koristio svih 26 igrača koje je poveo u Katar

Ivo Grbić, Ivica Ivušić, Martin Erlić, Josip Šutalo, Domagoj Vida, Josip Stanišić, Kristijan Jakić i Luka Sučić reprezentativci su koje je Zlatko Dalić poveo u Katar, a tamo su i dalje samo u 'svojstvu putnika'.

POGLEDAJTE VIDEO:

Hrvatski izbornik na Svjetskom prvenstvu u Katru nije dao ni minute dvojici golmana, četvorici braniča i dvojici mladih veznjaka, dok su svi naši napadači okušali katarske travnjake. S druge strane, petorica su odradila punu minutažu (390 minuta plus nadoknade). To su: Dominik Livaković, Joško Gvardiol, Dejan Lovren, Josip Juranović i Marcelo Brozović

VIDEO: IZBORNIK IZ DOHE Dalić: Brazilci su zastrašujući, a ništa me ne pitajte o našoj igri. Nije pošteno, ušli smo među 8! SVE O BRAZILCIMA Teška misija pred 'vatrenima': U četvrtfinalu SP-a Hrvatska na najuspješniju zemlju u povijesti

A kakvo je stanje kod našeg protivnika u četvrtfinalu, Brazila? Izbornik 'seleçãa', Tite, u 80. minuti utakmice protiv Južne Koreje uveo je Wevertona, 34-godišnjeg golmana Palmeirasa i tako mu ispunio san da zaigra na Svjetskom prvenstvu, a tom je izmjenom dao priliku i posljednjem, 26. igraču kojeg je poveo u Katar. Izbornik Dalić u četiri utakmice koristio je 18 igrača.

Naravno, treba naglasiti da je Brazil imao osiguran prolaz u osminu finala uoči zadnjeg kola grupne faze, pa je Tite u toj utakmici (poraz od Kameruna, 1-0) mogao neke igrače odmoriti, a drugima dati priliku, dok je protiv Južne Koreje imao 4-0 prije poluvremena, pa je i tada mogao odmoriti neke igrače. Daliću je, s druge strane, praktički svaka utakmica do zadnje minute, osim eventualno Kanade (4-1), bila 'biti ili ne biti'.

PREMA KLADIONICAMA Gospodo, podcjenjujete Hrvate: Šanse 'vatrenih' baš su mizerne

A evo i razloga zbog kojeg bi Dalić trebao biti zabrinut. Od udarnih napadačkih igala Brazilaca, samo su Vinicius Junior, Raphinha i Richarlison odigrali svih 90 minuta u nekoj utakmici. I to svaki u po jednoj. Neymar se vratio od ozljede, a tu su još Antony i Rodrygo koji se praktički nisu ni oznojili... Brazilci, osim što igraju najbolji nogomet na Mundijalu, tako će i savršeno svježi dočekati ogled s Hrvatskom.