Kako su ocijenili predstavu Kove i Gvardiola? 'Nije bio fluidan i ni približno opasan u napadima...'

Joško je protiv Evertona ušao u igru u 43. minuti umjesto ozlijeđenog Stonesa i odradio sasvim solidan posao na poziciji lijevog beka, no bio je malo "rezerviran" u napadačkim akcijama. Kova je igrao od 65.

Novopečeni svjetski prvaci, nogometaši Manchester Cityja, slavili su preokretom 3-1 na gostovanju kod Evertona u 19. kolu Premiershipa.

Momčad Pepa Guardiole, koji je započeo utakmicu bez Hrvata u prvih 11, gubila je od 29. minute golom Harrisona, no naposljetku je ipak došla do velikog preokreta u drugom poluvremenu i vrijedna tri boda, kojim se približila vodećem Liverpoolu na pet bodova zaostatka, uz utakmicu manje. Strijelci za pobjedu "građana" bili su Foden (53'), Alvarez (64', penal) i Silva (86').

Goal: Gvardiol nije bio fluidan i opasan u napadu

Joško Gvardiol ušao je u igru u 43. minuti umjesto ozlijeđenog Stonesa i odradio sasvim solidan posao na poziciji lijevog beka, no bio je malo "rezerviran" u napadačkim akcijama.

"Nije bio fluidan kao Ake i ni približno opasan u napadu", piše Goal.com koji je njegovu predstavu ocijenio "šesticom".

DOBRO DRUŽENJE VIDEO Gvardiol uživa u šopingu sa suigračima nakon osvajanja Svjetskog klupskog prvenstva

"Imao je odlične trkove po lijevoj strani, na što se polako navikava. Odlično se slagao s Grealishom", piše Simon Bajkowski, kroničar "građana" iz Manchester Evening Newsa. On mu je dao nešto bolju ocjenu - 7.

Kovi solidna "šestica"

Mateo Kovačić imao je nešto manju minutažu. Pep ga je pripremao i davao mu upute dok su gledali kako Alvarez zabija penal za preokret, no dao je Kova svoj obol u završnici.

"Ponudio je malo više kontrole nego Nunes", piše Goal.com, dok koji mu je dao ocjenu istu kao i Jošku.

"Dobro je držao sredinu s Rodrijem, mada Građanima nije bilo ugodno dok je Everton pritiskao za izjednačenje", piše Bajkowski za Manchester Evening News. On mu je također dao "šesticu".

'VRAGOVI' ZABLJESNULI United preokretom srušio Villu, mladi Garnacho zabio dva gola