VIDEO Drama u Bundesligi! Ovo je gol koji može spasiti Schalke

Schalke je dva puta vodio, a Mainz se dva puta vraćao. Pitanje pobjednika na kraju je odlučio penal u čak 12. minuti sudačke nadoknade

Nogometaši Schalkea ostvarili su važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 31. kola njemačkog prvenstva na gostovanju pobijedili Mainz sa 3-2.

Schalke je dva puta vodio (1-0, 2-1), Mainz se dva puta vraćao, no pitanje pobjednika odlučio je kazneni udarac u 12. minuti sudačke nadoknade.

DRŽI SVE U SVOJIM RUKAMA Bayern iskoristio kiks Borussije i opet zasjeo na vrh Bundeslige PRIZNANJE SUCA Oštetio Dortmund u utrci za titulu prvaka, a sad mu je žao: Osjećam se užasno, bio je penal

Gosti su poveli u 26. minuti golom Mariusa Bultera, izjednačio je Leandro Barreiro u 53. minuti, no sedam minuta kasnije Tom Kraus je doveo goste iz Gelsenkirchena u novu prednost. U 70. minuti je Aaron Martin zabio za 2-2, a pobjednika je odlučio gol Bultera s bijele točke u 12. minuti nadoknade.

Gol Bultera možete pogledati OVDJE.

Schalke je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, sada je 14. sa 30 bodova, no njegovi glavni konkurenti imaju po utakmicu manje.

Köln prekinuo niz hit momčadi

U drugom susretu večeri Köln je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 2-1 prekinuvši niz "Apotekara" od 14 susreta bez poraza.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, oba gola za Köln zabio je Davie Selke (14 min, 36 min), dok je za domaćine strijelac bio Amine Adli (28 min).

Köln je sada deseti sa 38 bodova, dok je Bayer šesti sa 48 bodova. Na vrhu su Bayern sa 62 boda i Borussia Dortmund sa 61.