Budimo realni. Za šta bi trebali glasati? Za lokalnu samoupravu koja je generirala i takva kakva je generirat će na tisuće lokalnih uhljeba: potpuno beznačajnih likova u skupim autima koji vode minijaturne općine i gradove, tisućama anonimusa koji su sada gospoda vijećnici uz nekakve rente, plaćena vijeća i pokoji lokalni nadzorni odbor, a domet bi im inače bio komentiranje dnevnih događanja na zidiću ispred lokalnog dućana, uz pivkana ili bombicu.Tu su naravno onda i stotine i stotine komunalnih društava, svako sa svojom upravom, tajnicom i nadzornim odborom te zaposlenih pola rodbine i prijatelja onih koji trenutno vode općinu ili minijaturni grad. I gdje se mjesta dijele ne prema znanjima, nego uz janjetinu i kapulicu u lokalnoj birtiji/oštariji, a plaća se na narudžbenicu. Sve je to smješteno u . 428 općina, 127 gradova i 20 županija, U ZEMLJI SA MANJE OD 4 000 000 STANOVNIKA. .................................
B.L.Devín
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
................... Iako vjerujem da to mnogi od vas znaju jer vide svaki dan, mali podsjetnik: Još tam negdje oko 2010. u istraživanju Ekonomskog instituta iz
Zagreba jasno istaknuto da bi trebalo ukinuti oko 250 općina i 77 gradova jer ne mogu funkcionirati bez državne pomoći koja im je kontinuirano potrebna. Dakle, sami su sebi svrha. Inače, više od polovine općina i gradova čak 50 posto svojih proračuna troši na plaće i druge beneficije, a dijelu lokalnih jedinica država puni njihove proračune u iznosima od 30 do čak 90 posto! I da rezimiramo. Za kaj glasamo? Ko i na svim izborima do sad. ZA SVOJ TROŠAK, I TO VELIKI, A NIKAKVU KORIST ZA NAS NEGO SAMO ZA one koje ćemo odglasati. Ali nema veze. Izvršimo svoju dužnost po kojoj smo dužni glasati, a poslije glasanje ostat ćemo i dalje samo dužni (vanjski dug Hrvatske je oko 49 milijardi eura). Živjeli!
Prikaži još ↓
LadyMara
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
Zašto ih SDP nije ukinuo kad je bio na vlasti ? Neće ih nitko ukinuti jer to većini odgovara.
nn
nnjmkd
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
B.L. - B R A V O
i3
ivan 3:16
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
nisam dužan glasat i neću
Dk
Deaktivirani korisnik
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
Grad u mojoj blizini je i Grad/općina s ogromnom admnistrativnom strukturom ali i sjedište županije, također s ogromnom administrativnom strukturom. Nisu ista
stranka i svaka struktura je uzgajalište političkih kadrova. Paralelna vlast. Inače, dovoljna je jedna.struktura. Veliki višak je svim građanima trošak. Niti jedna od tih vlasti nije aktivna vezano uz oživljavanje poduzetništva, proizvodnje, nešto što stvara vrijednost i zapošljava. Uglavnom su vezane uz građevinske obnove i slično, uz trošenje, i sve imaju svoje favorite, a time i donatore. Izbori? Što ću im ja? Dosta su sami za sebe.
Prikaži još ↓
Da
Dalmatinka😇
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
B.L. Bravo svaka ti je pametna.💤
Dk
Deaktivirani korisnik
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
Devin, kao i uvijek - bingo!
mm
mmirka1
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
Izađite i glasajte, zbog vas koji ne izlazite na izbore pobjeđuju upravo oni koji i žele da vi ne izađete i tako drže fotelje.
Dk
Deaktivirani korisnik
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
Dok se banda dogovara nakon izbora i prodaje glasove kao da su jagode baš i nemam motiv. Glasam uvijek i ništa se ne mijenja.
mm
mmirka1
18.5.2025.
Uređivanje komentaraOdustani
Alegra pa i ja glasam uvijek, ali najgore je ne izaći na glasanje..kad bi izašlo 90% birača ne bi vladali koji sada vladaju sigurno...
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .