Afrički divlji pas mesožder je iz porodice pasa koji u divljini živi u afričkim savanama. Snimka štenaca koja je pred vama snimljena je u zoološkom vrtu u Cincinnatiju
Afrički divlji pas: Ima snažan zagriz, brz je i učinkovit lovac
Nakon što pogledate snimku čopora štenaca afričkih divljih pasa, snimljenu u zoološkom vrtu u Cincinnatiju sigurni smo da će mnogi od vas poželjeti jednog takvog za kućnog ljubimca.
Razočarati ćemo vas i reći da je tako nešto gotovo nemoguće. Riječ je o ugroženoj vrsti koja živi u savanama Afrike, a osim u divljini moguće ih je jedino vidjeti u zoološkim vrtovima.
Kao što možete vidjeti krzno afričkog divljeg psa crne je, smećkaste i bijele boje, prošarano mrljama različitih oblika i veličina.
Wikipedija piše kako su afrički divlji psi socijalne životinje koje žive u čoporima. U prosjeku čopor čini oko 20 jedinki, no čini se da je ranije, dok je vrsta još bila brojnija bio moguć i čopor od 40 do 100 jedinki.
Borbi za hijerarhijski položaj u čopor nema, a agresivnost između članova čopora gotovo da ne postoji. Naprotiv, djeluju kao dobro uigrana momčad.
Afrički divlji psi love u čoporu. Kao i većina ostalih pripadnika porodice pasa, oni jure za svojim plijenom na otvorenim ravnicama. Tijekom lova, razvijaju brzinu veću od 70 kilometara na sat, vrlo su izdržljivi i mogu dugo pratiti lovinu.
Čopor tijekom lova koristi različite zvukove kojima se članovi čopora obavještavaju o poziciji tijekom lova, a u praćenju lovine se smjenjuju. To je razlog zašto lov u 80% slučajeva za njih završi pozitivno.
U podijeli plijena sudjeluju svi članovi čopora, bez obzira koliko je i je li uopće sudjelovao u lovu.