Pogledajte slike na google nove Albania Arene u Tirani. To je prototip stadiona manje-srednje velicine kakav bi i Hrvatska trebala imati. Kapacitet 23,500 mjesta, 4 Uefa zvijezdice (samo zbog manjeg kapaciteta nema maksimalnih 5 zvijezdica), sve tribine natkrivene, obične lože, Vip lože, medijski prostori za konferencije i izjave igraca, Ambulanta, 4 velike svlačionice, zatvoreno mini igralište sa umjetnom travom za zagrijavanje ekipa u slučaju lošeg vremena, pozemni parking za goste i autobuse, stadion sa svim popratnim sadržajima dakle visoki hotel toranj kao dio objekta, shoping centar, 2000 parkinga za posjetitelje (navijače), restorani, kafici,,,i sve to napravljeno iz temelja jer je stadion izgrađen na mjestu starog stadiona Qemal Staffa usred centra grada, napravili ga talijani i koštalo je samo 60 miliona eura. Dakle 450 miliona kuna,,,a na Maksimiru je od kraja devedesetih naovamo ubrizgano 500 miliona kuna i gle na šta sliči?
antidepresivac
16.10.2020.
Uređivanje komentaraOdustani
Ovo je valjda jedan od jako rijetkih slucaja da se slazem s onim sto si napisao, mada je meni interijer novog stadiona u Albaniji ruzan, posebno glavna tribina.
Po Europi ima bezbroj primjera za stadion poput novog stadiona u Freiburgu, Lavovu itd. Nisu to neki ogromni novci. Pa ni 150 milijuna za novi stadion nije puno, kad racunas kakve sve gluposti drzava trosi milijarde godisnje. Stadion je dugorocna investicija, sto mnogi ljudi ovdje ne razumiju.
Prikaži još ↓
Fahri Musliu Junior
16.10.2020.
Uređivanje komentaraOdustani
Prvo, niti ja se sa tobom nikad ne slažem tako da smo što se toga tiče neriješeno. Svatko je o sebi subjektivan pa misli da onaj drugi nije u pravu. Drugo, kaj
se stadiona tice, kažeš enterijer ti se ne svidja? Pa to je stvar osobnog ukusa kaj se enterijera tice, samo da znaš da su ga talijani projektirali i napravili a o ukusu talijana za enterijer se ne raspravlja jer su oni vodeci u svijetu kaj se tice mode, dizajna i tih stvari. A kaj se centralne tribine tice, ona jest mala sa kapacitetom od samo 2000 ljudi, ali ona ne služi za gledatelje nego je projektirana samo za VIP i medije jer se iz sigurnosnih razloga htjelo tu tribinu potpuno odvojiti i fizički izolirati od ostalih tribina da se onemoguci da kakav huligan, ili nedaj bože terorista, uleti među vip goste koji mogu biti premijeri ili neki drugi političari i važne osobe iz drugih zemalja. Ali zato ostale 3 tribine su u dvije etaže i spojene u obliku slova C te pošto se tekma uvijek snima sa zapada onda je pogled prema njima pa sve to izgleda impozantno za gledatelje kraj malih ekrana koji tu malu tribinu niti ne vide. Inace slican stadion sa malom centralnom tribinom imaju mnogi klubovi a primjer takav ima Spartak Trnava u Slovačkoj (klini na google imaš slike). Zadovoljan?
Prikaži još ↓
di
dinamo93
16.10.2020.
Uređivanje komentaraOdustani
Smiri se Albanac....
Fahri Musliu Junior
16.10.2020.
Uređivanje komentaraOdustani
Alo, nebitno je tvoje subjektivno mišljenje koje je motivirano tko zna čime. Liječiš svoje frustracije na ljudima soleći im pamet o svemu i svačemu. Da budem is
kren sa tobom, lagao sam te da o tebi mislim isto jer ne mislim pošto te uopče ne poznam niti pratim tvoje komentare. A vidim ti mene pratiš.
Prikaži još ↓
24 SATA NON STOP
16.10.2020.
Uređivanje komentaraOdustani
ti brkas nesto... zelis nacionalni stadion da se napravi i da to postane dinamov stadion?
Fahri Musliu Junior
18.10.2020.
Uređivanje komentaraOdustani
Ja nisam rekao da nacionalni stadion treba biti Dinamov. Nije me briga ciji je samo da naša reprezentacija i klubovi imaju bar jedan ili dva reprezentativna sta
diona kakve imaju svi normalni klubovi i reprezentacije europe. Neka poslije bude i Sukošijin ili od Vrapča.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .