Goran Đurđević, koji je živio i radio u Pekingu pet godina, sudjelovao je u dokumentarcu Kineske medijske grupe u kojem je kao turistički vodič gledateljima pokazao zanimljive turističke atrakcije i kulturnu baštinu
Jeste li spremni za posjet Kini? Arheolog iz Požege u filmu vodi do najljepših mjesta u Pekingu
Velika Kina oduvijek je bila i ostala privlačan misterij za turiste iz Europe. Svake godine tisuće turista razmišljaju o tome što posjetiti u Pekingu, glavnom grad Narodne Republike Kine, čiji je drugi naziv Beijing.
Među destinacijama koje se svakako isplati posjetiti je Hram neba, koji se nalazi u južnom dijelu Pekinga. Prostire se na 267 hektara, a okružuje ga i zelena oaza. Nezaobilazna destinacija je i Kineski zid, najveća građevina svijeta i obvezna znamenitost za prvi posjet Pekingu. Izgrađen je tijekom vladavine triju dinastija: Qin, Han i Ming. Na popisu za posjet svakako treba biti i Zabranjeni grad, koji je okružen 3,5 km dugim zidom. Zabranjeni grad nekad je bio carska palača dinastija Ming i Qing. Kompleks su gradili u 15. stoljeću oko 14 godina, pa nije ni čudno da danas predstavlja fascinantnu turističku znamenitost. Danas je u središtu Pekinga pretvoren u golemi muzej. Unutrašnjost Zabranjenoga grada krije vrhunska djela kineske i svjetske kulturne baštine. Iz tog razloga nalazi se pod zaštitom UNESCO-a.
Goran Đurđević, arheolog iz Požege, koji je živio i radio u Pekingu pet godina, sudjelovao je u dokumentarcu Kineske medijske grupe u kojem je kao turistički vodič gledateljima pokazao zanimljive turističke atrakcije i kulturnu baštinu glavnoga grada najmnogoljudnije zemlje.
- Struka mi je bavljenje prošlošću, a Peking je drevna prijestolnica stara tisuću godina, tako da sam vrlo zainteresiran za pekinšku povijest i prošlost, zapravo za sâm harmonijski i predivan grad. Imajući to u vidu, mogao sam raditi predivan dokumentarac o šarmantnim krajolicima Pekinga - rekao je Đurđević te napomenuo da je to je dokumentarac u kojem su obradili hutonge, Veliki kanal i Ljetnu palaču, tri vrlo važna djela pekinške povijesti, ali istodobno su bitni za budućnost ovoga grada jer su to danas turističke atrakcije.
Pokretanje videa...
FOTO Pa ovdje ima oružja za treći svjetski rat! Pogledajte što su sve građani predali na Baniji
VIDEO Kekin: 'Mile je pomogao platiti parking Jelaviću, tek onda je shvatio tko je on!'
VIDEO Kaos u Beogradu: Policija pendrecima tukla studente koji su prosvjedovali zbog N. Sada