Najmlađa osvajačica jackpota u povijesti Velike Britanije borila se s depresijom i bila na rubu samoubojstva. Od dva milijuna funti nije joj ostalo ništa, a njen sin (6) treba stalnu skrb
'Spiskala sam jackpot na drogu i nemam love za bolesnog sina'
Britanka Callie Rogers (31) imala je samo 16 godina kada je 2003. osvojila dva milijuna funti na Nacionalnoj lutriji. Postala je najmlađa britanska osvajačica jackpota, a 15 godina kasnije žali se kako je u potpunoj besparici.
Danas ima troje djece. Njen 6-godišnji sin Blake je obolio od cerebralne paralize. Dječaku je potrebna stalna pomoć jer ne može samostalno hodati niti gutati. No majka mu ne može priuštiti kvalitetnu skrb jer joj od silnih milijuna nije ostalo ništa. Većinu novca je, prema vlastitom priznanju, spiskala na tulume, automobile, drogu i plastične operacije.
- Najviše žalim što nisam ostavila nešto sa strane kako bi Blake danas imao bolji život. Da imam novca, omogućila bih mu najbolje uvjete koji postoje - ispričala je očajna majka za Sun.
Kad je dobila na lutriji imala je posao, ali je odmah dala otkaz. Vrlo brzo joj je najvažnija stvar postala divlje tulumarenje.
Kako je sama priznala, od osvojenih dva milijuna funti (oko 16 milijuna kuna) čak 250.000 tisuća otišlo je na kokain, oko 300.000 na skupocjenu odjeću, 500.000 je podijelila obitelji i prijateljima, a na tri operacije povećanja grudi potrošila je oko 18.000 funti.
Sada živi kao podstanarka s troje djece i radi kao njegovateljica.
- Moja djeca nemaju velikih prohtjeva. Na kraju mjeseca uspijem ih počastiti s par sitnica, ali ne mogu uštedjeti ni za novi auto. Ako želim na godišnji, moram štedjeti - požalila se.
Ipak, vjeruje kako će joj život krenuti na bolje kada naslijedi staru kuću koja je pripadala njenom djedu i baki. Novac od prodaje kuće će, kaže, staviti na štedni račun za djecu.
Prošlog tjedna završila je na sudu nakon što su je brutalno napale i pretukle bivše prijateljice s kojima je zaružila.
Budući da je nakon osvajanja jackpota bila u depresiji i na rubu samoubojstva, Callie danas vjeruje kako se u Britaniji treba podići zakonska dobna granica za igre na sreću na više od 16 napunjenih godina.