Na ideju je došao pri posjetu francuskom Port Grimaud, gradiću pored Saint Tropeza, izgrađen sredinom 60-ih u venecijanskom stilu
Tko je uhićeni Maržić? Na Pagu želio izgraditi kanal i napraviti elitno naselje - repliku Venecije
Eduard Maržić, svojedobno predsjednik Hrvatske udruge kampova uhićen je u današnjoj velikoj akciji USKOK-a. Mnogi ga pamte po projektu "Zlatna obala Hrvatske". Naime, projekt je predviđao izgradnju kanala dugog šest kilometara, uz njega bi se gradile elitne vile, a on bi se povezao s kanalom grad Pag – Košljun.
- Ne tražimo novac, jer imamo zainteresirane investitore iz cijelog svijeta koji nam se javljaju svaki dan. Tražimo razumijevanje i zainteresiranost Vlade RH i nadležnih institucija. Želimo ih kao partnere u ovom projektu od nacionalnog strateškog značaja i interesa i to tako da ga počnemo ostvarivati u razdoblju od dvije godine od današnjeg dana što podrazumijeva otvorenu i učinkovitu suradnju u ishođenju potrebnih dozvola - rekao je Maržić 2019. godine na predstavljanju projekta, od Paga je želio napraviti 'repliku Venecije'.
Na ideju je došao pri posjetu francuskom Port Grimaud, gradiću pored Saint Tropeza, izgrađen sredinom 60-ih u venecijanskom stilu.
- Radi se o jednom od najekskluzivnijih gradova na svijetu. Isti taj model prekopirali su i Španjolci koji su izgradili Empuriobravo za čak 80.000 ljudi. Ako to mogu napraviti Francuzi i Španjolci, zašto ne bismo mogli i mi - rekao je tad Maržić.
Paški grad na vodi trebao bi niknuti pored mjesta Dinjiška na jugu otoka, u plitkoj uvali gdje se sad nalazi napuštena solana. Plan je da se izgradi 2.000 kuća, svaka s vezom za brod, namijenjenih prvenstveno prodaji.
- To će biti isključivo obiteljske kuće za bogatije ljude. Oni će tu živjeti 12 mjeseci. Cijena kvadrata će se kretati od dvije-tri tisuće eura naviše, ovisno o poziciji - rekao je tada.
Podsjetimo, oo nalogu Uskoka je jutros zbog toga uhićeno pet osoba, među kojima i Pripuz i Dario Filipi. S oba kampa su povezani i uhićeni Boris Kulušić i Eduard Maržić. Peta uhićena je bivša službenica Šibensko-kninske županije Neda Livljanić koja je izdavala rješenja za kampove.