RASPAD sistema no pitanje je tko i kako će to naftno divljaštvo ubuduće funkcionirati !! Mi Hrvati bi već danas trebali skinuti sankcije Rusima i okrenuti se potpuno Risiji i Kini želimo li i bidućnosti preživjeti !
ja
jana2121
28.4.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
Pametno zboriš, nažalost to nekome nije u interesu.
ga
galland
28.4.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
EU ne operira na modusu što je korisno ili što nije korisno za njih nego na modusu "moralne" veličine. Zbog toga gubi sve ratove na svim teatrima svijta, gotovo
da nema utjecaja više na ništa a sigurno je iz priloženog da ih nitko više ništa niti ne pita.. Uspjeli smo u 30 godina iz centra svijeta prebaciti se zaleđe svijeta.
Prikaži još ↓
Croatia will not forget
28.4.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
@galland
Slažem se da smo u 30 godina iz centra svijeta “ izbalansirani “ ne pretjerano dezorjentirani uspjeli pogubiti se i orje
ntirati se medju one koji su sve stekli na pljački kolonija , a sada nam drže predike o veličini dok se ta veličina jedino sastoji u preslagivanju onoga što je opljačkano i sada treba održavati u profitima gubeći svaku moralnost i vrijednost nspredne civilizacije ! To pokušavaju prvenstveno uštedom radne snage kao što su to činili dovodeći robove u lancima no danas im za to netrebaju jedrenjaci već robovo sami pristižu na gumenjacima ! Sav taj delirij oko zaštite resursa i profita je toliko jeftin kao što je upstalom bila i jeftina pljačka koja je tada bila
veliko djelo koje je gradilo statuse, vojske i bogaćenja preko mrtvih ! Dakle uzroci i posljedice su sve iz korijena daleke prošlosti no nečija glad i pohlepa nikada nije stsla u osvajanju i pljački samo se dešsva pod drugim naziivima, deklaracijama , vjerskim pristupima i osvajačkim motivima !!
Prikaži još ↓
ja
jana2121
28.4.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
EU vode osobe bez karaktera, tako da nam je još i dobro
ga
galland
28.4.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
@Croatia will not forget Trenutno umijesto kolonizacijskih osvajačkih pljačkaških pohoda se koriste IMF i ostale međunarodne orga
nizacije koje vodi taj "moralni" zapad , organizacije u kojima se ucijenama i različitim sankcijama pokušava nametnuti njihove vrijednost nebi li se time dobila potpuna dominacija nad njihovim resursima u obliku privatnog vlasništva, time mogu oprati ruke i tvrditi, nemamo mi ništa sa time što 12godišnje dijete radi u rudniku, to je sve na oilgarhu tipa Musk-a i stvar nije u njihovim rukama . Pa onda npr, nedam ti zajam ako ne napraviš ovo, ovo ,ovo i ovo.. Ne pričam o tehničkim detaljima kao što bi tebe pitala banka kod kredita nego na protiv inzistiraju da "klijent" mijenja svoju kulturu umijesto da primjerom dopuste da se kod drugih kultura mijenja sama kroz neki vremenski period kako se mijenjala i kako je evoluirala u Europi, dok s druge strane licemjerno . Mislim da je spas tome kad se napravi drugi izvor zajmova/pomoći u kojem će vjerujem ( možda sam u krivu) Kina , pragmatičnim ponašanjem i davanjem uzora umijesto ucijenjivanja i ultimatuma predvoditi svijet ka boljem putu. Vidjeti ćemo.
Prikaži još ↓
PetrKropotkin
28.4.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
Pročitao sam vaše komentare s uživanjem 👍
ga
galland
28.4.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
EU je kad zbrojiš, ništa više niti manje nego moderni Sovijetski savez , mislim, svakako ima razlike, EU za razliku od originala koji je imao moć u sirovinama i
vojno pa je mogao nametnut svoju volju ako je htio, EU napada sa čepovima , zastavama boje duge, "moralnim vrijednostima" koja su naravno praćena dvostrukim mjerilima. Zajedničko im je da nit jedni nit drugi nemaju političke volje za reforme, ako ju mogu nazvati voljom. Napravili su ogromni birokratski aparatus koji se bojao reformi kod sovjeta a u EU nitko ne želi reformu jer je to politička smrt, Nit jedan političar nema lica pa se svi drže čopora iliti plemena gdje nitko ne želi povuči neki odlučan potez i za njega snosit krivicu nego svaki politički potez koji povuku razvlače na cijelo pleme tako da nitko nikada nije kriv jer je odluka "jednoglasna" i kolektivna. Sankcije za propuste ne postoje, nego kad ih maknu iz neke vladajuće pozicije samo ih prebace u neki odbor. Hrpa mlakonja koji trenutno koristi rat u Ukrajini kao sredstvo centralizacije moći u EU koja je nastala na ideji trgovinske unije a ne nekakve konfederacije ili još gore, ovo ka ćemu trenutno guraju sve više a to je federacija. Gdje ćeš bolje nego kao motiv za ujedinjenje nego koristiti zajedničkog "neprijatelja". Sve su to Grci započeli, Rimljani perfekcionirali a ovi EU birokrati samo nastavljaju iste metode, malo ih moderniziraju onako usput jer sad mogu ucijenjivati sa novcima pošto su ekonomije usko povezane.
Prikaži još ↓
wy
wyacho
1.5.2026.
Uređivanje komentaraOdustani
galland - europska unija jos raste i prebolijeva djecije bolesti i besmisleno je uporedjivati je sa sovjetskim savezom (rusija+ruske kolonije) koji se zbog name
tnutih gospodarskih sankcija raspao bez opaljenog metka, a sve europske ruske kolonije presle su u nato savez.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .