Još od djetinjstva gradimo poimanje Božića kao perioda u kojem počinje traganje za savršenim poklonom čije će otvaranje biti poseban i ovjekovječen trenutak.
Poklon koji se pamti
Iako su trendovi i ukusi kod izbora poklona promjenjivi, gesta stjecanja, pripreme i darivanja u blagdanskom razdoblju poštuje se diljem svijeta. Zato je odabir poklona iznimno važan.
Ususret najljepšim blagdanima u godini, tvrtka Belje, lansirala je – poklon koji se pamti- blagdansko pakiranje kulena Crna Slavonska. Kulen ili kulin, najprestižniji je i najcjenjeniji kobasičarski proizvod Slavonije i Baranje, delicija je u kojoj se oduvijek uživalo u posebnim prilikama, pa tako i u blagdansko vrijeme, gdje je na Božićnom stolu, odavao najveću počast, predstavljajući time dio hrvatskih božićnih običaja tj. hrvatske tradicije.
Novi trendovi života, traže autentičnost, pa tako kulen od crne slavonske svinje, danas slovi za gastronomskog velikana Slavonije i Baranje. Zaslužna je za to autohtona crna slavonska svinja, koja je na području Slavonije i Baranje prisutna još od 19. stoljeća a čije se specifično meso trenutno nalazi u postupku zaštite izvornosti na razini Europske unije.
Tvrtka Belje, među prvim je proizvođačima prepoznala vrijednost ove vrste svinje i pokrenula njen uzgoj na prostranim pašnjacima Parka prirode Kopački rit, zaštićenog poplavnog područja u južnom dijelu Baranje. Ovakav uzgoj na otvorenom (koji ima za posljedicu i tamniju boju mesa zbog povećanog kretanja i veće prokrvljenosti mišićja), idealan je za crnu slavonsku svinju i daje vrhunsku kvalitetu mesa od kojeg tvrtka Belje priprema kulen Crne slavonske svinje.
„Beljski“ iskusni majstori kulenari, ručno ga pune u prirodni ovitak „katicu“, dime ga na prirodnom dimu bukovog drveta i prate njegovo zrenje punih šest mjeseci. Vrijeme i trud uložen u stvaranje ovog kulena nose dozu pune autentičnosti, punoće i zaokruženosti.
Nakon otvaranja ovog blagdanskog pakiranja kulena Crna Slavonska, kulen se reže od sredine i najvećih šnita, čime ovim proizvodom, poklanjate najveće bogatstvo okusa Baranje njegujući ujedno hrvatsku božićnu tradiciju.
Najbolje rangirana institucija za područje ekonomije i poslovne administracije
Kristijan Iličić: Na Maliju sam ležao 50 sati pokriven u jednom čamcu, skrivao se od terorista
Tko je Ivana Habazin? Izgubila je oca kao beba i prošla pakao, htjela je biti časna sestra...