Mislim da ljudi ne shvaćaju da ovo nije stvar izbora roditelja. Ako se dijete ne cijepi, ono postaje opasnost i za one cijepljene. Virusi mutiraju u djeci koja nisu cijepljena, a djeca koja su se cijepila nisu otporna na mutirani virus. Tužno je što neobrazovani ljudi ugrožavaju ostale.
Dk
Deaktivirani korisnik
20.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
slazem se u potpunosti
aDaMeVidiBabo
20.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
pa da, to ti je onaj profil ljudi koji smatraju svoju djecu boljom i pametnijom od ostale samo zato što su njihova, hebe se njima za ostale, samo gledaj na sebe
Antares777
20.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
istina je da ljudi ne shvaćaju važnost cjepiva i zaštite djece, cjepivo i antibiotik su dva najvća dostignuća u medicini za iskorijeniti bolesti i spriječiti da
čovjek umre od infekcije ili neke upale (mada i bakterije mutiraju i antibiotici pomalo gube bitku) ..... i nažalost moram te informirati da oni koji ne cjepe djecu nisu nužno neobrazovani.... puno je akademski obrazovanih roditelja koji to odbijaju jer se boje autizma apriori.... vjeruj mi to jako jako dobro znam
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
21.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
mozda se kao ljudi previse uplicemo u neke stvari a to je i tendencija manije kontroliranja doslovce svega. danas je tendencija stvaranja takvog sistema koje ce
maksimalno zastiti djecu/ljude. stvara se nekakva psihoticna situacije gdje se sve gleda kroz opasnost i borbu protiv toga. da li shvacate da stvarate diktaturu? dajte se opustite vise. vise ni disati necemo moci bez kojekakvih cjepiva i lijekova.
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
21.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
tko zeli nek se cijepi - tko ne - ne. i tocka.
Dk
Deaktivirani korisnik
21.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
PS moje dijete je cijepljeno.
Antares777
21.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
isina je da danas se svi miješamo u sve i mislimo da smo pametniji od struke, znanstvenika vjerujemo novinarima koji pišu senzacije radi prodaje novina...... po
vodimo se za svakakvih hoštaplerima koji koriste naivnost ljudsku za izmusti novce...... prije ili poslije to rezultira lošim ishodom...... da nema cjepiva djeca bi umirala od bolesti kao nekada..... a sada ćemo ukinuti cjepljenje ......kada živimo svi u gradovima na gomili i jedno dijete može zaraziti gomilu druge...... no sebičnost roditelja koji misle da nitko drugi nije važan obit će se o glavu i njima i djeci...... pa neka izvole.... ali svakako bi trebalo da snose i sankciije i troškove kada se dijete razboli od bolesti za koju je postojalo cjepivo a oni su ga odbili...... ne ne mislim u današnje doba da je to samo njihov izbor..... ustvari jest ako će živjeti u izolaciji negdje u šumi i neće doći u doticaj njihovo dijete s drugom djecom.... a ako će ga upisati u jaslice ili vrtić onda trebaju imati potvrdu da je cjepljeno.... i to smatram u redu..
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
21.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
stvarnost nije toliko paranoicno crno-bijela. nitko ne prica o zabrani cijepiva kao ni nekakvu izoliranost u sumi. zasto tako? jesam za znanost ali nije ni znan
stvenik sveta krava - i to su samo ljudi. ostavimo neke stvari slobodnom izboru. stvar je u balansu - ne u apsolutnosti. ;-)
Prikaži još ↓
Antares777
21.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
još nije, ali ide k tome...... nema više svetih krava, i sve se preispituje..... no o znanosti se govori jako malo.....to nikoga ne zanima osim da se smisli lij
ek za neku bolest.... ali ni o tome se ne piše koliko o teorijama zavjere i senzacijama...... teško čovjek danas od svega toga može znati što je najbliže istini...... u bilo čemu...
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
21.9.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
radim u pharma industriji ... znam o cemu pisem. i dobro je da se preispituje. stvar je u tome da nema vjecitog balansa. bilo je vrijeme kada se nevjerojatno vj
erovalo u znanost i ine proizvode (farma/kemisjki sektor/prehrana) ... da je bilo idealno ne bi bilo problema ali .... prevelika potrosnja lijekova/neki kemijski sastojci-dodaci u npr plasticnim pakiranjima/procesuiranoj prehrani dovelo je do nevjerice. sada cemo mozda ici u drugu krajnost ali opet ce doci vrijeme, nakon sto se farma/kemija/prehrana ind. malo saberu, dolaska povjerenja. kao sto rekoh, nema vjecitog balansa - ove industrije zanju sto su posijale ... i biti ce ok. jer ljudska vrsta je kao korov i oportuna i uciniti ce sve samo da prezivi. sve ce biti ok samo bez puno panike.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .