Molim autora clanka da mi samo objasni zasto za FEDORA pise FJODOR? Zar ne bi onda JOHNSON trebalo pisati ĐONSON?
Dk
Deaktivirani korisnik
23.10.2021.
Uređivanje komentaraOdustani
Zato što je Vuk rođen negdje drugdje
burek.
24.10.2021.
Uređivanje komentaraOdustani
Mcios misli da je pametan, a zapravo ne zna vlastiti jezik
strikan3
24.10.2021.
Uređivanje komentaraOdustani
Ono "E" kad ima dvije točkice iznad se čita "JO". Kad nema, (kao na početku prezimena) čita se "JE". Zašto Romu zovemo Rim, Trieste Trst, a Wiennu Beč?
te
techsill
24.10.2021.
Uređivanje komentaraOdustani
Nije pitao kako se čita, nego zašto se piše kako se čita! Kužiš?
di
dimon
24.10.2021.
Uređivanje komentaraOdustani
zato što se po hrvatskom pravopisu imena sa ćirilice pišu kako se čitaju. npr. černobil!
burek.
24.10.2021.
Uređivanje komentaraOdustani
Nije Fedor nego je Фёдор. Nadam se da je sad jasnije
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .