Komentari 90

Dinamo u osmini finala Kupa: Uvjerljivo slavili protiv Orijenta

Dinamo je od početka utakmice kontrolirao posjed lopte te su golovima Čopa, Leovca, Jurića i Menala uvjerljivo slavili protiv Orijenta na Krimeji. Jedini gol za domaćine zabio je Fatić

Branitelji naslova pobjednika hrvatskog Kupa, nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala nakon što su u Rijeci na Krimeji pobijedili drugoligaša Orijent 1919 sa 4-1.

POGLEDAJTE VIDEO: Maksimir u ruhu Lige prvaka

Maksimir u ruhu Lige prvaka 02:01

"Modri" su rutinski stigli do pobjede protiv trećeplasirane momčadi 2. HNL. Poveli su 3-0, riječki sastav je potom smanjio na 1-3 i vratio nadu, no još jedan gol hrvatskog prvaka otklonio je sve dvojbe.

Golove za Dinamo zabili su Duje Čop (28), Marin Leovac (46), Deni Jurić (56) i Luka Menalo (69), dok je za Orijent gol zabio Edin Fatić (62).

Orijent se dobro držao skoro pola sata, a gosti su poveli nakon pogreške Maria Tadejevića kojem je Jurić presjekao dodavanje, a Čop u nastavku akcije zatresao mrežu.

Rijeka: 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa, Orijent 1919 - Dinamo

Na samom otvaranju drugog dijela hrvatski prvak je poveo sa 2-0. Arijan Ademi i Marin Leovac su odigrali krasan dupli pas i Dinamov bek je udarcem u drugi kut matirao Kristiana Boglića. U 56. minuti vidjeli smo i treći gol zagrebačkog sastava. Marko Bulat je ubacio iz kornera, Lauritsen pucao glavom, no Boglić je obranio, a Jurić u nastavku akcije petom pogodio za 3-0.

Tračak nade domaćinu donio je Fatić pogodivši glavom u 62. minuti nakon ubačaja s desne strane. No sedam minuta kasnije gosti su stigli i do četvrtog gola. Jurić je idealno proigrao Menala koji je prošao kroz obranu domaćina i preciznim udarcem pogodio za 4-1.

Korak do novog gola domaćin je bio u 74. minuti, ali Danije Jadrić pogodio je stativu.

Plasman u osminu finala izborili su i BSK, Oriolik, Belišće i Rudeš.

BSK Bijelo Brdo je porazio Cibaliju sa 1-0, a pobjednički gol zabio je Hrvoje Ilić u 45. minuti. Bjelokošćanin Roman Mory Gbane je sjajno probio po lijevoj strani ubacivši loptu u kazneni prostor, Roko Runje je boksao loptu ravno na glavu Ilića koji je zabio za 1-0 i kasnije se pokazalo pobjedu.

Identičnim rezultatom Oriolik je pobijedio Zagreb sa 1-0, a gol odluke zabio je Goran Jurić u 38. minuti.

Belišće nije imalo problema protiv Vinogradara upisavši pobjedu 4-0, dok je Rudeš bez većih problema porazio Bjelovar sa 5-1.

Čop 28' Leovac 46' Jurić 56' Menalo 69'
90'+2'

Sudac Zebec označio je kraj utakmice na Krimeji.

Na travnjak su izašla djeca koja su pohrlila prema Livakoviću koji je poklonio navijačima dres i rukavice.

90'

Četvrti sudac pokazao je još dvije minute sudačke nadoknade.

85'

Dinamo u samoj završnici i dalje uživa posjed lopte te je pred osminom finala hrvatskog Kupa. Domaćini pokušavaju pružiti otpor, ali 'modri' i dalje aposlutno kontroliraju utakmicu.

76'

Zamjena u redovima Orijenta. Iz igre izlazi Travaglia, a ulazi Macolić.

74'

Kakva prilika za Orijent! Bio je to sjajan pokušaj Jarića koji je pucao s dvadesetak metara, ali pogađa stativu.