Komentari 37

Abraham prvi s hat-trickom i autogolom, Kova se brzo vratio

5

U sklopu 5. kola Premiershipa susreli su se Wolverhampton i Chelsea, a u utakmici punoj golova slavili su gosti u plavom. Prvo je domaćine načeo Tomori, a onda završio Abraham hat-trickom za konačnih 5-2.

Chelsea je u gostima svladao Wolverhampton u pravoj golijadi rezultatom 5-2. U petom kolu Premiershipa, 'blues' su došli do svoje druge pobjede u prvenstvu početnim golom Tomorija, hat-trickom  Abrahama, a na kraju i Mountovim golom u sudačkoj nadoknadi (90' + 6').

Abraham je u ovoj utakmici postao prvi igrač Premiershipa koji je postigao i hat-trick i autogol u istoj utakmici. Osim toga, njegova statistika je nevjerojatna. U posljednja dva susreta zabio je četiri pogotka. Po dva i Norwichu i Sheffieldu.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:50

Od početka su se nametnuli Lampardovi igrači, stvarale su se šanse, čekao se gol. Tomori je naletio na loptu iz zaleta nakon što plavi  nisu iskoristili korner poslije pola sata igre, a samo tri minute nakon, Abraham započinje svoju razarajuću seriju. U 34. minuti Mount je tražio penal, no prije nego što je sudac uspio reagirati, kod lopte se stvorio Abraham i zakucao loptu u mrežu za povećanje vodstva gostiju.

Gary Lineker, bivši nogometaš, a danas sportski komentator otkrio je na Twitteru kako je Chelsea igračima mlađim od 21 godine dao najviše minuta u prvih nekoliko minuta ove sezone nego u bilo kojoj sezoni sveukupno još od 2005.

Treći je gol Chelsea postigao opet Abraham, ovoga puta odličnom reakcijom na centaršut i udarcem sa šest metara od gol linije, a onda je zabio i svoj treći gol na utakmici u 55. minuti.

'Redsi' i dalje ruše rekorde bez Lovrena, Bilić opet neporažen

Četvrti put je Tammy tresao krivu mrežu. U 69. minuti  je postigao autogol za 4-1. Iako je Cutrone pet minuta prije kraja popravio statistiku domaćina i golom promijenio rezultat na, kako se činilo, konačnih 4-2, gostima se ta razlika činila premala. Mount je u sudačkoj nadoknadi odigrao solo akciju s lijeve strane u šesnaesterac, loptu prebacio na desnu nogu, a onda ju ubacio u mrežu domaćina za konačnih 5-2.

Dodajmo, Mateo Kovačić igrao je do 70. minute u ovome susretu, iako za reprezentaciju nije nastupao u kvalifikacijskim utakmicama zbog ozljede.