Komentari 3

Ajax utrpao PSV-u 'petardu' u derbiju nizozemskog nogometa

Ajax je time nastavio sa sjajnom formom ove sezone pa tako nakon deset kola u domaćem prvenstvu ima osam pobjeda, remi i poraz, a ovom pobjedom je pobjegao drugoplasiranom PSV-u na četiri boda prednosti

U nizozemskoj Eredivisie se u 10. kolu igrao veliki derbi u kojem je potpuno dominirao Ajax koji je u Amsterdamu s 5-0 pobijedio velikog rivala PSV.

Ajax je time nastavio sa sjajnom formom ove sezone pa tako nakon deset kola u domaćem prvenstvu ima osam pobjeda, remi i poraz, a ovom pobjedom je pobjegao drugoplasiranom PSV-u na četiri boda prednosti (25-21). Isto tako, ova se pobjeda nadovezala na sjajno izdanje tijekom tjedna kada je Ajax s 4-0 svladao dortmundsku Borussiju u Ligi prvaka.

U prvom poluvremenu susreta PSV je načeo Berghuis golom u 19. minuti, a u nastavku se dogodio potop gostiju. Redom su zabijali Haller u 56., Antony u 66., Klaassen u 76. te na samom kraju Tadić u 92. minuti.