Komentari 85

Alisson primio gol direktno iz kornera! Što je gledao sudac?

13

Liverpool je u utakmici 30. kola Premier lige pobijedio Burnley 4-2. Ashley Westwood je u šestoj minuti zabio gol direktno iz kornera, ali je Alisson bio pod prekršajem. Do 30. minute redsi su preokrenuli i na kraju slavili

Igrala se šesta minuta na Anfieldu, Burnley je izborio korner, a udarac je otišao izvesti Ashley Westwood.

Samo nekoliko sekundi kasnije igrači Burnleya su slavili gol, slavili nevjerojatnog Westwooda koji je odlučio iznenaditi najskupljeg golmana svijeta, Brazilca Alissona i uvalio mu je gol direktni udarcem iz kornera.

Ali veliku je grešku napravio glavni sudac utakmice Andre Marriner jer je Alisson bio pod čistim prekršajem. Ne samo da ni on ni njegov pomoćnik nisu vidjeli faul na golmanu Liverpoola nego je Marriner nakon svega Alissonu dao žuti karton! U engleskom prvenstvu se još uvijek ne koristi VAR, on se uvodi od iduće sezone.

Video gola možete pogledati OVDJE.

Premier League - Liverpool v Burnley

Liverpool se u utakmicu brzo vratio i preokrenuo već do 30. minute. Firmino je izjednačio u 19. minuti nakon utrčavanja Salaha i asistencije s desne strane, a za 2-1 je zabio Sadio Mane nakon kiksa gostujuće obrane. Htio je igrač Burnleya raščistiti opasnost, ali iznenadio ga je Lallana koji je uklizao i presjekao loptu. Ona je stigla do Salaha, Egipćanin dodaje Maneu, a Senegalac lijepim lobom bespomoćno matira golmana Heatona.

Treći gol Liverpoola pao je nakon pogreške Heatona. Užasno je loše ispucao loptu, točno u noge Mohamedu Salahu! On je jurnuo u napad, išao je poput brzog vlaka jedan na jedan na Burnleyevog golmana. Stigao ga je bek Taylor, ali nije to bilo dovoljno Burnleyu da se obrani. Taylor je samo kratko dodirnuo loptu, omeo Salahov udarac... I onda je iz pozadine natrčao Firmino i ugurao je još jednom loptu u mrežu.

Ako se netko slučajno uspavao, dva gola u sudačkoj nadoknadi su ih razbudila. Gudmundsson je smanjio na 2-3 u 91. minuti, a Mane je u 93. zabio za konačnih 4-2.