Komentari 44

Arsenal otrijeznio Solskjaera i preskočio United na ljestvici!

4

Arsenal-United 2:0! Premiership kao totalna promjena u odnosu na euro-priču. Arsenal je izgubio u Europskoj ligi, a United fenomenalno okrenuo PSG u Ligi prvaka, a onda... Prvi Solksjaerov poraz u Premiershipu

Topnici su sebi vratili osmijeh i samopouzdanje nakon 1:3 poraza kod Rennesa u Europskoj ligi, a Man. United je otriježnjen nakon trijumfalne pariške noći i velikog preokreta kod PSG-a u Ligi prvaka.

Premiership 'okrenuo Europu'

Premier League - Arsenal v Manchester United

Na Emiratesu: Arsenal vs. Manchester United 2:1! Istina, bilo je trenutaka u kojima je londonsku momčad spašavao vratar Bernd Leno, istina samo u prvom poluvremenu United je dvaput pogodio vratnicu, ali kad je u pitanju ovakav derbi... Tko te pita!

Ostaje pobjeda koja se slavi do sljedećeg obračuna, a utoliko bitnija jer se sa ova tri boda zamijenilo mjesta na tablici. Arsenal je sada četvrti sa bodom manje od Tottenhama i dva boda više od Uniteda, a četvrto mjesto znači Ligu prvaka.

Granit Xhaka je ne posebno jakim udarcem, ali sa jakom 'felšom' šokirao De Geu nakon samo 12 minuta. Priča je zaključena u 69', Aubameyangovim penalom za 2:0.

United igrao, Arsenal pobijedio

Solskjaeru se vratio Matić, Dalota je gurnuo na desnu stranu, a Pogbu na lijevu stranu veze u 'fergusonovskih' 4-4-2. Unai Emery krenuo je teoretski napadački, sa Ramseyem u paru zadnjih veznih s Xhakom i Özilom iza napadačkog dueta Lacazette-Aubameyang.

U drugom poluvremenu United je žestoko stisnuo Topnike, a svoj dio pažnje dobio je i neki idiot koji je nakon 2:0 utrčao na teren slaviti s domaćima, a u prolazu je zakačio gostujućeg stopera Smallinga i dobro da nije bilo žešće 'frke' od policijskog odvođenja tzv. 'navijača'.

Na kraju, doslovno i metaforički pokisli Ole Gunnar Solskjaer, a široko nasmiješeni Unai Emery...

Subota na Otoku:

U ostale dvije utakmice Liverpool je protiv Burnleya apsolutno opravdao ulogu favorita i vratio se na bod do vodećeg Citya, a Sarrijev Chelsea još jednom razočarao i sebe i navijače samo remijem kod kuće s Wolverhamptonom i to - golom Edena Hazarda tek u drugoj minuti sudačke nadoknade!

Liverpool-Burnley 4:2 (Firmino 2, Mane 2 / Westwood, Gudmundson)

Chelsea-Wolverhampton 1:1 (Hazard / R.Jimenez)

Arsenal-Man.United 2:0 (G.Xhaka, Aubameyang)