Komentari 82

Asistencija Perišića u debaklu 'vukova', Sevilla preokrenula...

3

Napoli je nanio Wolfsburgu katastrofalan poraz na njegovu terenu (4-1), a Ivan Perišić bio je asistent za počasni gol. Nikola Kalinić igrao je do 78. u remiju Dnjipra

Rafa Benítez nije mogao poželjeti bolji poklon za 55. rođendan kao trener Napolija. Talijanska je momčad protutnjala Wolfsburgom i slavila 4-1 u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige.

Gonzalo Higuaín otvorio je golijadu u 15. minuti nakon što je rukom primirio loptu, no to sudac nije primijetio. Već je u 23. Napoli vodio 2-0. Marek Hamšík pogodio je na asistenciju Higuaína, a Slovak je bio strijelac i u 64. minuti za "tricu" u mreži domaćina.

Trinaest minuta prije kraja Manolo Gabbiadini golom za 4-0 potvrdio je katastrofu njemačke momčadi, a Nicklas Bendtner tri minute potom spasio je "vukove" najtežeg domaćeg poraza u povijesti nadmetanja u Europi. Danskom je napadaču asistirao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je u igru ušao u 64. minuti. Ivan Strinić nema pravo nastupa za Talijane u Europi jer je već igrao za Dnjipro ove sezone.

Reuters/PIXSELL

Zenit je na gostovanju kod branitelja naslova Seville imao sjajan rezultat nakon prvog poluvremena jer je Aleksandr Rjazancev u 29. minuti zabio pod prečku za vodstvo ruske momčadi. No Andalužani se nisu predavali te su golovima Carlosa Bacce (73.) i krasnim volejem Denisa Suáreza (88. minuta) izborili kakvu-takvu prednost pred uzvrat u Sankt Peterburgu.

Club Brugge i Dnjipro u Belgiji su odigrali utakmicu bez golova, a hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 78. minute. Uzvratne utakmice na rasporedu su sljedeći četvrtak.