Komentari 29

Austrijanci nisu htjeli dati loptu, Tolić i Livaković istrgli im je iz ruku. Nastao je kaos na terenu

U samoj završnici susreta između Rapida i Dinama u Beču zavladao je kaos nakon što domaćini nisu htjeli dati loptu Toliću koji je izgubio živce i odgurnuo protivničkog igrača na zagrijavanju

Dinamo je pred 22.300 gledatelja u trećem kolu Europske lige skupine H izgubio u gostima kod Rapida s 2-1 čime je protivnike vratio u igru. Momčad Damira Krznara ovim je porazom ugrozila borbu za jednu od prve dvije pozicije, a jedini gol za 'modre' zabio je Mislav Oršić.

POGLEDAJTE VIDEO: Navijači Dinama u Beču

Navijači DInama u Beču 00:32

Rezultat je ostao nepromijenjen cijelo drugo poluvrijeme, a pred kraj susreta zaiskrilo je na terenu. U trenutku kada je lopta otišla do Rapidove klupe, domaći igrač Wimmer nije je htio dati Marku Toliću koji ga je odgurnuo te prikovao za klupu.

Europa League - Group H - SK Rapid Wien v Dinamo Zagreb

Obojica su, nakon poduže rasprave sa sutkinjom Katerinom Monzul, dobila žute kartone.

Nekoliko minuta kasnije prvi strijelac za Rapid Marco Grüll uzeo je loptu pred Dominikom Livakovićem iako je prethodno suđen prekršaj na Šutalu. Ovaj je skočio na njega.

Europa League - Group H - SK Rapid Wien v Dinamo Zagreb Europa League - Group H - SK Rapid Wien v Dinamo Zagreb

Nije tu bio kraj napetostima. Zbog tih prekida nije se igralo barem tri minute od predviđene četiri u nadoknadi, no Ukrajinka je sudila kraj nakon isteka 95. pa su joj dinamovci, s pravom, prigovarali.

Dinamo je ovim porazom zakomplicirao situaciju, a Rapid je nakon dva poraza opet u igri za europsko proljeće.

Podsjetimo, iz svake od osam skupina pobjednik će se izravno plasirati u osminu finala, dok će drugoplasirani klub u poretku razigravati za osminu finala s trećeplasiranim momčadima iz skupina Lige prvaka.

Trećeplasirani klubovi iz Europske lige uključit će se u nokaut-fazu Konferencijske lige.