Komentari 24

Barca puše za vratom rivalima iz Madrida: 'Petarda' Getafeu

6

Imala je Barcelona nevjerojatan posjed lopte od 80 posto, ali Getafe se nije predavao. Ipak, nije izdržao, primio je pet komada, dva u završnici, a briljantan je bio Leo Messi

Prije samo četiri dana Getafe je otrgnuo vrijedne bodove Real Madridu (0-0) u borbi za naslov. Držali su na koljenima Zidaneovu momčad i imali čak 19 udaraca na protivnički gol. No protiv Barcelone ipak nije išlo. Katalonci su slavili s uvjerljivih 5-2 u 31. kolu La lige.

Vjenčanje Luisa Suareza 01:51

Nadao se Atletico Madrid kako će im susjedi iz predgrađa Madrida još jednom pomoći te ovaj put otrgnuti bodove i Barci, ali kada je Leo Messi ovako raspoložen, teško je nečemu se nadati.

La Liga Santander - FC Barcelona v Getafe

Getafe se baš ni na trenutak nije mogao ponadati jer je katalonski stroj izgledao tako moćno. Barcelona je igrala koliko joj je trebalo, imala devet udaraca i šest u okvir, ali zato nije dopustila Getafeu da igra nogomet. Imala je nevjerojatan posjed lopte od 80 posto, a gosti su bili toliko očajni da su loptu viđali svake 'prijestupne'. No unatoč tomu, uspjeli su zabiti dva gola i to s jednim udarcem u okvir. Dobro su se i branili protiv puno jačeg protivnika, ali na kraju je pukla petarda.

Katalonci su poveli već u osmoj minuti golom Messija na asistenciju Sergija Busquetsa, ali svega četiri minute kasnije Lenglet je zabio autogol i bilo je 1-1.

No, kako su oni dobili poklon, tako su uzvratili. U 28. minuti Barcelona je vratila vodstvo, autogol zabio je Chakla. Samo pet minuta kasnije Leo Messi zabija svoj 25. gol u sezoni za 3-1.

Obzirom na dominantnu igru i bezidejnog domaćina koji nije mogao do lopte, činilo se kako je tu kraj. Ali žilavi su gosti iz madridskog predgrađa. U 69. minuti Unal je smanjio na 3-2 i dao kakvu-takvu nadu 15. momčadi La Lige, ali više od toga nije išlo.

U završnici je Araujo zabio za 4-2, a u sudačkoj nadoknadi Antoine Griezmann realizirao je jedanaesterac kojeg je sam izborio i postavio konačnih 5-2.

Još sedam kola ostalo je do kraja prvenstva, a bitka za naslov zanimljivija je nego ikada. Prvo mjesto i dalje drži Atletico Madrid, s tri boda prednosti ispred Real Madrida i pet više od Barcelone koja ima i utakmicu manje. No, nije ni Sevilla odustala od naslova. Zaostaje svega šest bodova za Atleticom, a obzirom na sedam utakmica do kraja, sve je moguće.

U sljedećem kolu, 25. travnja, Blaugranu čeka teško gostovanje kod Villarreala, Real Madrid dan ranije igra kod kuće protiv Real Betisa, a Atletico Madrid u nedjelju igra kod Bilbaa. Sevilla pak ide na Granadu.