Komentari 46

Barcina obrana iz 'A je to': Tek s igračem više spasila živu glavu

Nezadovoljni Koeman na poluvremenu je napravio čak tri izmjene, a Barca je do izjednačenja stigla tek nakon što je Alaves ostao s igračem manje. Messi je pogodio i za 2-1, no gol je poništen zbog zaleđa

Nogometaši Barcelone odigrali su mršavih 1-1 na gostovanju kod Alavesa u sklopu 8. kola La Lige. Barca je do bodova stigla tek nakon što je domaćin ostao s igračem manje u 62. minuti kada je Jota dobio drugi žuti karton, a Alaves ostao u brojčanom deficitu.

POGLEDAJTE VIDEO: Camp Nou

Camp Nou, stadion Barcelone 01:57

Deportivo je stigao do vodstva u 31. minuti kada je Rioja nakon velike neopreznosti Barcelonine obrane u režiji Piquea i Neta iskoristio situaciju i pospremio loptu u prazan gol. Bila je to reakcija kao iz kultnog 'A je to' nakon što je Pique vratio loptu golmanu, a on zaboravio da nije na treningu. Spetljao se u vlastitom driblingu, prepustio loptu napadaču Alavesa, koji se prošetao do praznog gola i poentirao.

Barca je na odmor otišla u zaostatku nakon trome i nekvalitetne igre u prvom dijelu, a nezadovoljni Ronald Koeman na poluvremenu je napravio čak tri izmjene! Izvadio je Dembelea, Busquetsa i Lengleta, a umjesto njih ubacio Trincaa, Pjanića i Pedrija.

La Liga Santander - Deportivo Alaves v FC Barcelona

Izmjene su dale rezultata i Barca je zaigrala bolje u nastavku, no do izjednačenja je stigla tek s igračem više nakon što je Jota pocrvenio. Griezmann je minutu kasnije iskoristio igrača više, izbio sam pred golmana Pacheca i ležernim lobom poništio prednost domaćina.

Brojčano inferiorniji protivnik prepustio je igru gostu i posvetio se obrani pa je Barca ostatak utakmice silovito napadala ne bi li stigla do izjednačenja. Messi je zabio u 86. minuti, ali gol mu je poništen zbog zaleđa dok su Dest i Pjanić imali sjajne šanse dvije minute kasnije, no do potpunog preokreta ipak nije došlo.

Barcelona se nakon osam odigranih kola nalazi na 12. mjestu La Lige s tim da je zbog izmijenjenog raspored uzrokovanog korona krizom na dvije utakmice manjka (6). Real je vodeći u prvenstvu sa 16 bodova, slijede ga Real Sociedad, Atletico Madrid i Cadiz s 14.