Komentari 32

BATE izjednačio crni Dinamov rekord; CSKA do boda u drami

4

Bjeloruski je klub primio 22 gola u grupnoj fazi Lige prvaka, koliko je imao i Dinamo prije tri sezone. CSKA je Romi uzeo bod u 93. minuti, ostaju izjednačeni u grupi E

BATE je na poluvremenu bio na nuli protiv Porta u Borisovu, no u nastavku su Portugalci utrpali tri gola u mrežu Sergeja Černika. Konačnih 0-3 znači da je BATE primio 22 gola u grupnoj fazi, koliko je imao i dosadašnji rekorder, zagrebački Dinamo

Prime li Bjelorusi još samo jedan gol u posljednjoj utakmici u gostima kod Athletica, ostat će sami u toj negativnoj rubrici u povijesti Lige prvaka.

Strijelci za Porto bili su Herrera (56.), Martinez (65.) i Tello (89.). Porto je s 13 bodova na prvom mjestu u skupini H, BATE ne može u eliminacijsku fazu Lige prvaka, ali pozitivnim rezultatom u šestom kolu može ostati na trećem mjestu.

Totti pogodio

Mnogo je dramatičnije bilo u Rusiji. Na temperaturi -7 igrači Rome smrzli su se u posljednjim sekundama gostovanja kod CSKA-a, jer je ubacivanje Vasilija Berezutskog s lijeve strane u 93. minuti završilo u mreži Morgana De Sanctisa za konačnih 1-1. Prije toga Francesco Totti iz slobodnjaka je zabio 17. put u karijeri u Ligi prvaka, za 0-1 u 43. minuti.

To što je Berezutski pogodio na kraju utakmice najviše je značilo Alanu Dzagoevu. Ruski reprezentativac u 90. minuti ostao je sam na petercu, visoku loptu pokušao je škaricama ugurati u mrežu, ali ju je i promašio i činilo se da će biti tragičar.

Ovako se može veseliti petom osvojenom bodu u skupini. Toliko ima i Roma, a mogao bi imati i Manchester City u slučaju pobjede protiv Bayerna.