Gao Tingyju osvojio prvo zlato u brzom klizanju za Kinu...

Kinez Gao Tingyu osvojio je u subotu na ZOI u Pekingu svoje prvo zlato u brzom klizanju na 500 m, srušivši olimpijski rekord s vremenom 34,32 sekunde. U istoj disciplini je prije četiri godine osvojio broncu

POGLEDAJTE VIDEO: Ivica Kostelić nakon povratka iz Pekinga

Ivica Kostelić 02:39
Zimske olimpijske igre 12. veljače , Peking
HOKEJ: ČEŠKA - RUSIJA 6-5

U susretu posljednjeg, 3. kola skupine B olimpijskog turnira hokejaša na ledu na ZOI u Pekingu Češka je svladala Rusiju sa 6-5 (1-1, 2-1, 2-3, 1-0) u produžetku, no bez obzira na taj rezultat Rusija je izborila izravni plasman u četvrtfinale kao pobjednik skupine, dok će Češka kao treća u skupini morati igrati u međurundi.

Rusija je povela golom Vladimira Tkačjova (4:51) u otvaranju utakmice, no Češka je do kraja prve trećine poravnala snažnim udarcem Tomaša Kundrateka (12:37) u situaciji s igračem više na ledu.

Novu prednost Rusiji sredinom druge trećine osigurao je Nikiita Nesterov (32:19), ali nakon što je Dmitrij Voronkov izbačen iz utakmice zbog udaranja suparnika u glavu Češka je dobila priliku igrati pet minuta s igračem više te je to iskoristila da golovima Romana Červenke (38:41) i Michaela Spačeka (39:16) na pauzu između druge i treće trećine ode s vodstvom 3-2.

Lukaš Klok (43:14) povisio je na 4-2 i doveo Češku u dobitnu poziciju, no Rusija je uzvratila s tri uzastopna gola u manje od pet minuta preko Kirila Semjonova (43:50), Arsenija Gričuka (46:43) i Andreja Čibisova (48:22) za svoju prednost 5-4. Ipak, Tomaš Hyka (48:57) je samo 35 sekundi potom poravnao na 5-5, a kako se rezultat više nije mijenjao do isteka 60. minute pobjednik je odlučen u produžetku. Gol za pobjedu Češke postigao je Libor Šulak (64:29), ponovno u situaciji s igračem više na ledu.

Rusija je osvojila prvo mjesto u skupini i izravni plasman u četvrfinale sa sedam bodova, dok je Češka završila na trećoj poziciji u skupini s četiri boda.

Drugo mjesto sa šst bodova osvojila je Danska 5-3 (0-1, 3-0, 2-2) pojedom protiv Švicarske, koja je s jednim bodom zauzela posljednje, četvrto mjesto u skupini. Golove za Dansku postigli su Peter Regin (20:46), Frederik Storm (21:07, 59:01), Mikkel Boedker (33:12) i Nicolai Meyer (41:55), dok su strijelci za Švicarsku bili Enzo Corvi (15:59), Romain Loeffel (44:53) i Fabrice Herzog (57:37).

Ranije u subotu su odigrani susreti 2. kola u skupini A u kojima su SAD svladale Kanadu sa 4-2, a Njemačka Kinu sa 3-2.

Izravni plasman u četvrtfinale izborit će pobjednici sve tri skupine te najbolja drugoplasirana reprezentacija, dok će preostalih osam reprezentacija u međurundu.

REZULTATI 3. KOLA,
Skupina B:
Rusija - Češka        5-6 (1-1, 1-2, 3-2; 0-1) - produžetak
Švicarska - Danska    3-5 (1-0, 0-3, 2-2)

TABLICA:
1. Rusija       3  2 0 1 0  8-6  7
2. Danska       3  2 0 0 1  7-6  6
3. Češka        3  0 2 0 1  9-8  4
4. Švicarska    3  0 0 1 2  4-8  1
LJESTVICA MEDALJA

Ljestvica medalja nakon subotnjih natjecanja na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu:

FRANCUZI VODE U KLIZANJU

Francuski predstavnici Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron vode nakon kratkog programa plesnih parova na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Francuzi, koji su prije četiri godine na Igrama u Pjongčangu osvojili srebrnu medalju, skupili su 90.83 bodova u kratkom programu, a prva pratnja su im Rusi Viktoria Sinicina i Nikita Kacalapov. Inače, prije osam godina u Sočiju Kacalapov je, ali s drugom partnericom, osvojio brončanu medalju.

Iza francuskog i ruskog para nalaze se dvije američke kombinacije. Na trećem mjestu su Madison Hubbell i Zachary Donohue, a na četvrtom Madison Chock i Evan Bates.

U ponedjeljak je finalni dan natjecanja za plesne parove kada ćemo i saznati nositelje medalja.

NEISE ZLATNA U SKELETONU

Njemica Hannah Neise (21) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u skeletonu na ZOI u Pekingu.

Aktualna svjetska juniorska prvakinja Neise do zlata je stigla s vremenom 4:07.62 minuta nakon četiri vožnje, 62 stotinke zaostala je srebrna Australka Jaclyn Narracott (31), koja je najugodnije iznenađenje natjecanja jer je prije četiri godine u Pjongčangu bila 16., dok je broncu osvojila Nizpzemka Kimberley Bos (28) sa 84 stotinke iza Neise.

Veliko iznenađenje je tek četvrto mjesto četverostruke svjetske prvakinje (2016, 2019, 20202, 2021), Njemice Tine Hermann (29), koja je tako opet ostala bez olimpijskog odličja, prije četiri godine Hermann je bila peta. Hermann je za osam godina mlađom sunarodnjakinjom zaostala 1.11 sekunfi.