Komentari 265

Dinamo jesenski prvak! Srušio Bijele u derbiju i otišao na +11

12

Sjajan slobodnjak Damiana Kadziora presudio je pobjednika u velikom derbiju na Maksimiru. Dinamo je pobijedio Hajduk 1-0 i službeno postao jesenski prvak. Sada bježi drugoplasiranom Osijeku jedanaest bodova

U derbi utakmici 18. kola Prve HNL Dinamo je u Zagrebu pobijedio Hajduk s 1-0 (0-0).

Nogometaši Dinama pobjedom nad najvećim rivalom okončali su jesenski dio prvenstva u HNL-u u kojem uvjerljivo vode s 45 bodova, dok je Hajduk novim porazom zaokružio svoju "sumornu jesen" u kojoj je četiri posljednje utakmice igrao na Poljudu pred praznim tibinama, ispao u četvrtfinalu Kupa te se pred nastavak proljetnog dijela prvenstva u veljači s 23 boda nalazi tek na šestom mjestu Prve HNL.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji nogometaša Dinama koji su mogli povesti već u 35. sekundi u kojoj nakon ubačaja Gojaka Petković puca po travi, ali lopta odlazi pored stative. U 29. minuti  Šitum sjajno proigrava Gojaka koji se našao sam pred golmanom Hajduka, ali Posavec brani njegov udarac nogom s udaljenosti od pet metara.

Gosti su prvu prigodu i jedini udarac na gol u prvom dijelu uputili u 35. minuti kada se Jairo u solo prodoru probio kroz obranu Dinama i iskosa s desne strane pogodio ravno u dobro postavljenog Livakovića.

Dinamo je došao u vodstvo u 49. minuti nakon što je Poljak Kadzior iz slobodnog udarca s udaljenosti od 25 metara prebacio živi zid i neobranjivo pogodio u lijevi kut nemoćnog golmana Posavca. Bio je to fenomenalan gol Poljaka, koji, iako rezerva, kad god stane na travnjak pravi razliku.

Dinamo je nakon vodstva prepustio terensku inicijativu gostima iz Splita koji su u 80. minuti imali najizgledniju prigodu za izjednačenje ali je rezervni igrač "bjelih" Teklić, koji je zamijenio kapetana Caktaša zbog ozljede, nakon što je prešao Mora tukao ravno u Livakovića.

Susret je odigran na stadionu Maksimir, a sudio je pred 11.100 gledatelja Ivan Bebek iz Rijeke.