Komentari 167

Kad neće nitko, hoće Mbappe: Spektakularno srušio Modrića i Real u sudačkoj nadoknadi!

4

U blockbusteru osmine finala Lige prvaka PSG je od početka susreta dominirao protiv Reala. Courtois je obranio penal Messiju, a Mbappé je u posljednjim sekundama zabio za pobjedu Parižana

Nogometaši PSG-a u sudačkoj nadoknadi svladali su Real Madrid golom fantastičnog Kyliana Mbappea.

Madriđani su sve do 94. minute žestoko branili svoja vrata i čuvali 0-0, ali su pokleknuli u posljednjim sekundama sudačke nadoknade. Tada je Mbappe primio loptu na lijevoj strani, projurio je između Edera Militaa i Lucasa Vaazqueza, a potom loptu pospremio ispod Courtoisa za velikih 1-0.

03:18

Od samog početka utakmice na Parku prinčeva domaći PSG se postavio napadački, a Madriđani u čvrsta dva bloka prvenstveno su čuvali startnih 0-0. Već u šestoj minuti Parižani su zaprijetili, a šansu je propustio Di Maria. U samom početku ogleda PSG je nametnuo žestoki ritam, a Realova obrana pogotovo je imala problema s Mbappeom i Di Marijom.

No, nakon što je splasnuo taj startni pritisak domaćeg sastava Real je malo došao do zraka, ali su i dalje gostujući napadi bili vrlo rijetki i Real je ofenzivno izgledao posve nemoćno.

Champions League - Round of 16 First Leg - Paris St Germain v Real Madrid

Novi pariški udar uslijedio je na startu drugog poluvremena. U 50. minuti PSG je izveo sjajnu i brzu akciju. Svi igrači su obavljali milimetarski točna dodavanja iz prve, a završni Mbappeov udarac fantastičnom je reakcijom zaustavio Courtois.

Nastavljeni su napadi PSG-a u valovima te je u 61. minuti Carvajal srušio Mbappea za jedanaesterac. Ali i tada je Courtois bio Realov junak, obranio je Messijev udarac s bijele točke.

U zadnjih dvadeset minuta u igru je ušao Neymar. PSG je imao još dva vala žestokih napada, ali Messi iz slobodnog udarca pa Mbappe i Neymar nisu uspjeli zabiti. No, na Santiago Bernabeu će PSG ipak doći s golom prednosti i to isključivo zahvaljujući sjajnoj akciji Mbappea koji je u 94. zabio jedini gol.

Hrvatski nogometaš Luka Modrić igrao je za Real do 82. minute.

Uzvratna utakmica u Madridu igraa se 9. ožujka.

U srijedu, također s početkom u 21 sat, prve će utakmice osmine finala odigrati RB Salzburg i Bayern, odnosno, milanski Inter i Liverpool.

1/8 FINALA LIGE PRVAKA 21:00 , PARK PRINČEVA, PARIZ
PSG
Mbappe 90'+3
1 : 0
Real Madrid
90'+4'

Taktički rat otišao je ipak na stranu PSG-a u zadnjim sekundama susreta. Kraj utakmice u Parizu.

GOL PSG 90'+3'

GOOOOOL! Mbappe je nanizao tri igrača Reala i prizemnim udarcem u posljednjim sekundama zabio za pobjedu PSG-a pored do tada odličnog Courtoisa.

90'

Četvrti sudac pokazao je još četiri minute sudačke nadoknade.

87'

Kakva šansa za PSG. Odličan pas za Neymara koji je pucao iz prve, ali lopta odlazi pored gola.

Iz igre izlazi Benzema, a umjesto njega ulazi Bale koji je upisao prve minute ove sezone u Ligi prvaka.