Komentari 22

Boca i River remizirali! Luda atmosfera na La Bombonieri...

9

Prva epizoda vrućeg argentinskog derbija u finalu Cope Libertadores između Boce Juniors i River Platea završila je neriješeno 2-2! Golove za Bocu zabili su Abila i Benedetto, a za River Pratto i autogol Izquierdoza...

Nikad prije Copa Libertadores nije vidjela ovakav kraj. Iskreno, niti će ga ikad vidjeti. U finalu, u borbi za kralja Južne Amerike igraju dva najveća neprijatelja, dva kluba koja dijele smrtnu netrpeljivost. Boca i River.

Iz tog razloga ovo finale proglašeno je najvećim u povijesti natjecanja koje je osnovano 1960. godine. Jedine dvije stvari koje ova dva kluba dijele su Buenos Aires i mržnja prema 'onom drugom'. U svemu ostalom su potpuno oprečni.

Copa Libertadores Final - First Leg - Boca Juniors v River Plate

Prva epizoda vrućeg argentinskog derbija, Superclasica, u finalu Cope Libertadores završila je neriješeno 2-2! Bila je to utakmica koja se čekala kao voda u Sahari jer je njezino održavanje bilo upitno zbog nevremena koje je jučer pogodilo Buenos Aires. Jučer je bila odgođena, a danas se ipak održala zahvaljujući velikim naporima organizatora.

Povela je Boca bombetinom Abile u 34. minuti na predivnoj La Bombonieri koja je bila ispunjena do posljednjeg mjesta. No, samo minutu poslije eto izjednačenja. Primio je Pratto loptu na dvadeset metara, projurio kao brzi vlak pored obrane Boce i fantastično zabio za izjednačenje.

Ipak, na poluvrijeme se nije otišlo neriješenim rezultatom. Za to se pobrinuo Benedetto golom u posljednjim sekundama prvog dijela nakon čega je stadion eruptirao od oduševljenja. Igrači su pojurili jedni drugima u zagrljaj skačući od sreće, jer ipak ne zabija se svaki dan gol u najvećem derbiju.

Na krilima fanatičnih navijača Boca je ušla u drugi dio, ali vraća se River Plate. Ubacio je Villa u 67. minuti, a ona je pogodila u glavu nesretnog Izquierdoza, za kojeg bi bilo pametno da se odmah poslije utakmice zaputi kući...

Nastavak velikog finala bit će za dva tjedna kada će se znati pobjednik Cope Libertadores. Tko god da pobjedi, jedan dio Buenos Airesa će sigurno biti zavijen u crno. Jer su to najveći rivali u povijesti i ovo jedan od najvećih derbija u svijetu.