Komentari 5

Brazil srušio Argentinu golom Mirande u 93. minuti utakmice

9

Nogometna reprezentacija Brazila u prijateljskoj je utakmici u saudijskom gradu Jeddahu svladala svog najvećeg rivala Argentinu 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Miranda u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je bio najviši u skoku nakon kornera koji je izveo Neymar.

Brazil je igrao u jakom sastavu s Neymarom, Marquinhosom, Felipe Luisom, Coutinhom, Casemirom, Gabrielom Jesusom... Kod Argentine su igrali Icardi, Dybala, Correa, ali nije bilo Messija za kojeg se još ne zna hoće li više zaigrati za reprezentaciju.

Dogovorio se s izbornikom da neće igrati prijateljske utakmice protiv Gvatemale i Kolumbije te ovu protiv Brazila pa je za njega reprezentativna 2018. godina završila ispadanjem u osmini finala SP-a od Francuske.

Bio je to 105. međusobni susret Brazila i Argentine i 41. pobjeda Brazila. Argentina je slavila 38 puta, dok je 26 susreta završilo neodlučeno.

Belgija i Nizozemska su se susrele 127. put, a njihov dvoboj u Bruxellesu završio je bez pobjednika, rezultatom 1-1. Povela je Belgija preko Mertensa u 5. minuti, a poravnao je Groeneveld u 27. minuti.

Bio je to 31. remi Belgije i Nizozemske.

Nizozemska je pobijedila u 55, a Belgija u 41 utakmici.

REZULTATI PRIJATELJSKIH UTAKMICA:
Japan  - Urugvaj 	4-3 (Minamino 10, 66, Osako 36, Doan 59 / Pereiro 28, Cavani 57, J. Rodriguez 75)
Južna Koreja - Panama 	2-2 (Park Joo-Ho 6, Hwang In-Beom 33 / Arroyo 45, Blackburn 49)
Brazil - Argentina 	1-0 (Miranda 90+3)
Belgija - Nizozemska 	1-1 (Mertens 5 / Groeneveld 27)
Švedska - Slovačka 	1-1 (Guidetti 52 / Rusnak 84)
Danska - Austrija 	2-0 (Lerager 29, Braithwaite 90+3)