Komentari 127

Brozović je s dvije asistencije lansirao Inter u Ligu prvaka!

1

Interu je za plasman u Ligu prvaka u posljednjem kolu prvenstva trebala pobjeda u Rimu kod Lazija i do nje su i došli preokretom od 1-2 do 3-2 u samoj završnici dramatične utakmice na Olimpicu

Nakon šest sezona pauze nogometaši Intera vraćaju se u Ligu prvaka! "Nerazzurri" su vrijedne pobjede došli u posljednjem kolu Serie A na gostovanju kod Lazija (3-2), izravnom okršaju za četvrto mjesto vrijednom najmanje 14 milijuna eura u kojem su važnu ulogu imala dvojica hrvatskih reprezentativaca u redovima gostiju, Marcelo Brozović i Ivan Perišić.

Domaćini su poveli u devetoj minuti nakon nesretne Perišićeve reakcije. Adam Marušić ga je pogodio u lice, a lopta je prevarila Handanovića i završila u mreži.

Djelovao je Lazio moćno u tim trenucima, ali Inter je odgovorio iz prekida. Brozović je u 29. minuti izveo korner, a Danilo D'Ambrosio najbolje se snašao pred golom i zakucao iz blizine za 1-1.

Kad je Felipe Anderson četiri minute prije odmora iz sjajne kontre i proigravanja Senada Lulića vratio vodstvo Laziju, činilo se kako će Inter na koncu ipak napustiti Olimpico pognutih glava. Ali to se nije dogodilo.

Tko kaže da ne zabija? Kalinić strijelac, Tudor spasio Udinese

Tražili su gosti penal u 71. minuti zbog igranja rukom Milinkovića-Savića. Gianluca Rocchi odmah je pokazao na penal, ali je nakon pregledavanja snimke poništio tu odluku. Ipak, u 78. minuti Inter je uspio dobiti najveću šansu u nogometu nakon neopreznog starta Stefana De Vrija, čovjeka koji će iduću sezonu igrati baš u - Interu. Iskoristio ga je Mauro Icardi i nagovijestio dramu u završnici.

Stvari su od loših postale još i gore za Lazio u 79. minuti, nakon što je Lulić dobio drugi žuti karton. Inter je sve karte bacio u napad i nagrada je stigla već u 81. minuti, opet nakon Brozovićeva kornera. Realizator je, ovaj put glavom, bio Matías Vecino za erupciju oduševljenja "nerazzurra".

Na koncu je Inter sačuvao veliku pobjedu, a Lazio je kraj utakmice i sezone nakon koje će ipak igrati samo u Europskoj ligi dočekao s dva isključenja jer je Patric na klupi u nadoknadi zbog rasprave dobio crveni karton.

Perišić i Brozović odigrali su svih 90 minuta za pobjednike, a Marcelo je bio među najboljim pojedincima na terenu Olimpica i vratio milanske crno-plave u elitu.