Komentari 8

Brozović tragičar u remiju EL: Promašio penal u 22. minuti...

1

U prvim utakmicama osmine finala nogometne Europske lige poraženi su Arsenal i Zenit, a hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović je promašio penal za Inter u Frankfurtu.

Eintracht i Inter su u Njemačkoj odigrali bez golova 0-0. U 22. minuti dosuđen je kazneni udarac za Inter, no šut Marcela Brozovića je obranio vratar Trapp.  Ivan Perišić je igrao do 58. minute, Brozović cijelu utakmicu za Inter, dok Ante Rebić zbog ozljede nije igrao za domaćine.

Arsenal je izgubio kod francuskog Rennesa s 3-1, iako su već od treće minute vodili s 1-0 pogotkom Iwobija. No, u 41. minuti isključen je branič  "topnika" Papastathopoulos, a Arsenal je potom primio čak tri gola.

Iznenađenje je i što je Sevilla kod kuće odigrala samo 2-2 protiv praške Sparte, a svi golovi su pali u prvom dijelu. Za Sevillu je cijelu utakmicu odigrao Marko Rog. Villareal je u Sankt Peterburgu s 3-1 nadigrao Zenit, koji je odigrao vrlo slabu utakmicu, dijelom i zbog činjenice da rusko prvenstvo tek nastavljeno prošli tjedan.

Nogometaši Chelsea, Napolija i Valencije ostvarili su pobjede u prvim susretima osmine finala Europske lige.

Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Dynamo Kijev sa 3-0, Napoli je identičnim rezultatom porazio RB Salzburg, dok je Valencija bila bolja od Krasnodara sa 2-1.

Golove za 'Bluese' zabili su Pedo (17), Willian (65) i Hudson-Odoi (90). Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, ali se Pedro ispromašivao, posebno u prvom poluvremenu u kojem je imao tri sjajne prilike.

Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za londonski sastav, dok Josip Pivarić nije nastupio za goste zbog ozljede.

Identičnim rezultatom Napoli je porazio RB Salzburg s 3-0. Domaćin je već nakon 18 minuta igre vodio sa 2-0 golovima Milika (10) i Fabiana Ruiza (18). Prednost Napolija povisio je Jerome Onguene gurnuvši loptu u 58. minuti u vlastitu mrežu. Marin Pongračić nije nastupio za goste.

Valencija je protiv Krasnodara vodila 2-0 nakon 24 minute igre, ali su gosti postigli pogodak nade.

Oba gola za "šišmiše" zabio je Rodrigo (12, 24), dok je strijelac za goste bio Claesson (63).

REZULTATI:

Eintracht Frankfurt - Inter Milano 0-0. Promašeni penal: BROZOVIĆ (Int,22)

Rennes - Arsenal 3-1 (Boerigaud 43, Monreal 65-ag, Sarr 88//Iwobi 4). CK: Papastathopoulos (Ars, 41)

Sevilla - Slavia Prag 2-2 (Ben Yedder 1, El Haddadi 28//Stoch 25, Kral 35)

Zenit - Villarreal 1-3 (Azmoun 35//Ibbora 33, Moreno 64, Morlanes 71)