Komentari 45

Buffon je zaustavio Lyon, Real uvjerljiv, Leicester stopostotan

Buffon je  zaustavio Lyon, Real uvjerljiv, Leicester stopostotan
1

Lyon je počeo bolje, u 35. minuti imali su i penal kojeg je skrivio Leonardo Bonucci. Alexandre Lacazette u 35. minuti izveo je penal, ali Gianluigi Buffon je to uspio obraniti

U drugoj utakmici Dinamove skupine H Juventus je minimalno slavio kod Lyona 0-1. Gol odluke zabio je na lijep način Kolumbijac Juan Cuadrado u 76. minuti i to tek poslije velikih promašaja domaćih, odnosno fantastičnih obrana legendarnog Gigija Buffona.

Lyon je počeo bolje, u 35. minuti imali su i penal kojeg je skrivio Leonardo Bonucci. Alexandre Lacazette u 35. minuti izveo je penal, ali veliki Talijan obranio je penal.

Domaći su zaprijetili u 50. minuti. Nabil Fekir je opalio s ruba šesnasterca pod prečku, no kapetan gostiju čudesno je u padu to odbio u korner.

Utakmica se zakuhala u 54. minuti kada je veznjak gostiju Mario Lemina dobio drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni. Domaći su ozbiljno pritisnuli te nizali velike šanse pred golom 'stare dame'. U 71. minuti Tolisso je lijepo pucao poslije prekida, no refleksno je to Gigi skinuo.

I onda je uslijedila kazna. U 76. minuti Cuadrado se sletio s desne strane, prešao svog čuvara te opalio iskosa pod prečku Lopesova gola.

Juventus je došao do nezasluženog vodstva, a u 93. minuti Lyon je zaprijetio preko Ghezzala, taj je udarac otišao tik uz lijevu vratnicu gola Buffona.

Real Madrid razbio je varšavsku Legiu u Madridu 5-1. U 20. minuti imali su već 2-0 poslije gola Balea i autogola Jodlowieca. Radović je u 22. iz penala smanjio na 2-1, ali Asensio u 37. povećava na 3-1.

Golovima Lucasa u 68. te Morate u 84. aktualni je prvak Europe došao do uvjerljive pobjede i tako nastavio utrku za prvo mjesto sa dortmundskom Borussijom.

Nijemci su na teškom gostovanju u Lisabonu dobili Sporting 2-1. Poveli su rano preko Aubameyanga u devetoj minuti, a povisili na 0-2 preko Weigla u 42. Gol nade za Portugalce zabio je Cesar u 67. minuti, no to je bilo sve od njih.

Leicester pak nastavlja i dalje svoju bajku - došli su do svoje treće pobjede u tri kola. Ponovo je proradila alžirska veza koju čine Riyad Mahrez i Islam Slimani.

Porta su u drugom kolu slomili golom Slimanija na asistenciju Mahreza, a danas su samo zamijenili uloge i ponovo upisali minimalnu pobjedu. Porto se pak vraća u igru za prolazak skupine, uspjeli su u posljednjim trenucima slomiti belgijski Club Brugge.

Rezultati:

SKUPINA E

Bayer – Tottenham 0-0

CSKA Moskva – Monaco 1-1 (Traore 34/Bernardo Silva 87)

1. Monaco              3 1 2 0 4:3 5
2. Tottenham           3 1 1 1 2:2 4
3. Bayer Leverkusen    3 0 3 0 3:3 3
4. CSKA Moskva         3 0 2 1 3:4 2

SKUPINA F

Sporting – Borussia Dortmund 1-2 (Cesar 68/Aubameyang 10, Weigl 43)

Real Madrid – Legia Varšava 5-1 (Bale 16, Jodlowiec 20ag,Asensio 37, Vazquez 68, Morata 85/Radović 22pen)

1. Borussia Dortmund   3 2 1 0 10:3 7
2. Real Madrid         3 2 1 0 9:4  7
3. Sporting Lisabon    3 1 0 2 4:4  3
4. Legia Varšava       3 0 0 3 1:13 0

SKUPINA G

Club Brugge – Porto 1-2 (Vossen 12/Layun 68, Andre Silva 90+2 pen)

Leicester – Kopenhagen 1-0 (Mahrez 40)

1. Leicester           3 3 0 0 5:0 9
2. Kopenhagen          3 1 1 1 5:2 4
3. Porto               3 1 1 1 3:3 4
4. Club Brugge         3 0 0 3 1:9 0

SKUPINA H

Lyon – Juventus 0-1 (Cuadrado 76). Promašeni penal: Lacazette (Lyon, 35). CK: Lemina (Juv, 54)

Dinamo - Sevilla 0-1 (Nasri 35)

1. Juventus            3 2 1 0 5:0 7
2. Sevilla             3 2 1 0 2:0 7
3. Lyon                3 1 0 2 3:2 3
4. Dinamo Zagreb       3 0 0 3 0:8 0