Komentari 6

Cedevita doživjela prvi poraz, Bilbao je slavio u Eurokupu...

1

Košarkaši Cedevite izgubili su na gostovanju u Bilbau kod prošlosezonskog finalista Eurokupa. Baski su pred 5000 ljudi slavili 82-77. Prvi je to poraz Cedevite u sezoni

Prvi poraz sezone doživjeli su košarkaši Cedevite u 1. kolu Eurokupa na gostovanju u Bilbau kod prošlosezonskog finalista ovog natjecanja. Baski su pred 5000 ljudi slavili 82-77.

Cedevita je jučer cijeli dan provela na putu budući da je ždrijeb Eurokupa bio tek prije tjedan dana i nije bilo puno opcija za organiziranje jednostavnijeg puta za ekspediciju od dvadesetak ljudi. Krenuli su na put u 6.30, a u hotel stigli tek oko 19 sati.

- Kad smo se već toliko namučili s putom, bila bi zaista šteta da ne pobijedimo - prokomentirao je Jasmin Repeša po dolasku u Bilbao.

Šteta je još veća jer je Cedevita cijelo vrijeme bila u igri, a domaćini niti u jednom trenutku nisu imali više od osam poena prednosti. Naposljetku je presudila trica Alexa Mumbrua 41 sekundu prije kraja za 80-74.

Nolan Smith opet se pokazao kao veliko pojačanje za Zagrepčane. Zabio je 24 koša uz šest dodavanja i pet ukradenih lopti. Oporavljeni Marko Tomas ubacio je 13, a Goran Suton deset poena. Junak Baska bio je Mumbru s 19 poena, naš Fran Pilepić zabio je 13, a ozlijeđeni Zoran Vrkić nije igrao.

Cedevita u idućem kolu u srijedu ugošćuje belgijski Charleroi, a prije toga je čeka subotnji okršaj s MZT-om u ABA ligi.