Cedevita izbacila Dinamo iz Kupa Krešimira Ćosića...

Ranije u utorak su košarkaši Dubrave prvi izborili polufinale svladavši Vrijednosnice Osijek sa 87-70. U srijedu na programu dvoboji Kvarner 2010 - Cibona i Split - Zadar. Nakon posljednjeg četvrtfinala održat će se ždrijeb polufinalnih parova

Košarkaši Cedevite Junior plasirali su se u polufinale ovogodišnjeg izdnja Kupa "Krešimir Ćosić", oni su u četvrtfinalnu završnog turnira koji se igra u Splitu svladali Dinamo-Zagreb sa 102-95 (35-18, 21-21, 26-25, 20-31).

Kevaughn Allen sa 24 i Renato Serdarušić sa 22 koša bili su najefikasniji kod Cedevite Junior kod koje je Austin Luke upisao "double-double" sa 18 ubačaja i 11 asistencija, dok su Ivan Novačić sa 26 poena i Ivan Vučić sa 21 pogokom i 10 skokova predvodili Dinamo-Zagreb.

Susret Cedevite Junior i Dinama u četvrtfinalu Kupa Krešimir Ćosić

Cedevita Junior je sjajno otvorila utakmicu, praktički nije mogla promašiti te je već u prvoj četvrtini imala i 19 poena prednosti. Tu je prednost mirno držala i tijekom druge i treće četvrtine, 13 minuta prije kraja imala i najvežih 23 razlike (73-50), ali početkom posljednjeg dijela "probudio" se Dinamo-Zagreb. Serijom ubačaja igrači u plavim dresovima vrlo su brzo spustili zaostatak na jednoznamenkasti broj, da bi pogođenim slobodnim bacanjima Garafolića 1:36 minuta prije isteka vremena stigli na samo 94-91. Ipak, u sljedećem napadu Karačić je polaganjem povećao na 96-91, a onda je i Allen s dva pogoena slobodna bacanja odveo Cedevitu Junior na nedostižnih 98-91.

Ranije u utorak su košarkaši Dubrave prvi izborili polufinale svladavši Vrijednosnice Osijek sa 87-70 (20-14, 22-22, 24-11, 21-23). Dubravu je predvodio Karlo Vragović sa 18 koševa, 14 je dodao Dario Kuzmanović, dok je Robert Kujundžić ubacio 18 za VROS.

U srijedu na programu dvoboji Kvarner 2010 - Cibona i Split - Zadar. Nakon posljednjeg četvrtfinala održat će se ždrijeb polufinalnih parova.